Saç uzatırken dikkat edilmesi gerekenler

31 Ağustos 2018, 07:38
Saç uzatırken dikkat edilmesi gerekenler

Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Sizler için saç uzatırken dikkat edilmesi gerekenleri araştırdık. İşte sağlıklı saç uzatmanın yolları...

Sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak sandığınız kadar zor değil! Bakım rutininize ekleyeceğiniz birkaç adım ile sağlıklı ve uzun saçlara kısa sürede sahip olabilirsiniz. "Yasemin.com Güzellik" ekibi olarak sizler için saç uzatırken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları araştırdık.

İşte saç uzatırken dikkat edilmesi gerekenler:

Yapmanız gereken ilk adım, yıpranmış ve kırılmış saç uçlarını 6-8 haftalık periyotlarda kestirmek olmalıdır.

- Hem saçlarınızın hem de komple vücudunuzun sağlığı için, beslenmenize dikkat etmeniz şart. Özellikle protein bakımından zengin gıdalar tüketirseniz, saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Günde 1,5 - 2 litre su içerek hem vücudunuzu hem de saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Vitamin eksiklikleriniz varsa, bu durum saçlarınızda kuru ve yıpranmış bir görünmesine sebep olabilir. 

- Jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, sedir ağacı yağı ve kekik yağı saç bakımında oldukça önemli bir yere sahiptir. Evde hazırlayacağınız maskelerin içerisine ekleyebilirsiniz. 

Eğer bu yöntemlerden bir ya da birkaçını düzenli olarak uygularsanız, siz de uzun ve muhteşem saçlara sahip olabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar