Saç kurutma makinesi nasıl temizlenir?

31 Ağustos 2018, 07:45
Saç kurutma makinesi nasıl temizlenir?

Kadınların en çok kullandıkları eşyalardan olan saç kurutma makinesi ve saç düzleştirici zamanla paslanır ya da tozlanarak kirlenirler. Peki, bu tarz eşyalar nasıl temizlenir? Saç kurutma makinesi ve düzleştiricinin nasıl temizlenmesi gerektiğini sizler için araştırdık.

Pek çok kadın evden çıkmadan önce saçlarını düzleştirir ya da kurutma makinesiyle şekil verir. Hemen hemen tüm insanların gündelik yaşamlarında çok sık kullandıkları bu eşyaları aşağıdaki adımları izleyerek temizleyebilirsiniz. 

Malzemeler: 

Kabartma tozu 
Sürtme alkolü
Eski diş fırçası
Sıcak sabunlu su

SAÇ KURUTMA MAKİNESİ NASIL TEMİZLENMELİ? 

Saç kurutma makinesinin arkasını çıkarın ve filtresini bir diş fırçası ile temizleyin. Eğer filtre metalden yapılmışsa bir kova sabunlu su hazırlayın. Suyun içine filtreleri atın ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Daha sonra kurulayarak geri takın. 

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ NASIL TEMİZLENİR? 

Bir kabın içine karbonat ve suyu macun kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Bu karışımı düzleştiricinin metal kısmına diş fırçası ile sürün. Daha sonra kuru bir bezle silin. Düzleştiriciniz tertemiz olacaktır. 

NOT: Bu işlemleri yaparken aletlerin fişten çekilmiş olmasına dikkat edin. Bunun yanı sıra temizleme işlemi sonrası aletlerin kullanmadan önce kurumasını sağlayın. Eğer ıslaklık varsa asla çalıştırmayın. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar