Sezonun renkleri ile sonbahar makyaj nasıl yapılır? Adım adım sonbahar makyajı..

Yılın en serin ve yağmurlu geçen aylarından biri olan sonbaharda doğal görünen bir makyaj yapmak ve yılın trendlerine ayak uydurmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz. İşte sezonun renkleri ile yapılan makyaj hakkındaki tüm detaylar...

Makyaj sevenlerin merakla beklediği sonbahar ayları geldi. Özellikle buğulu yani dikkat çeken bir göz makyajının yapıldığı sonbahar aylarında bazı far ve ruj tonlarını kullanarak sezonun renkleriyle uyumu kolayca yakalayabilirsiniz. Kahve ve bordo tonlarının ağırlıklı olduğu sonbahar aylarında kısa saçlarınızla muhteşem görünebilirsiniz. Sonbahar göz makyajı trendlerinde de yer alan ışıltılar, bronz, altın ve gümüş tonlarıyla da birleşmeye hazırlanıyor. Siz de bu parıltıların dünyasına gidip güzelliğinizin daha da ışıldamasını isterseniz, siyah dumanlı göz makyajınıza altın gölgeler verebilirsiniz. Gelin birlikte sonbahar aylarına özel makyaj yapalım...

kahverengi göz makyajı

kahverengi göz makyajı

İŞTE TÜM DETAYLARIYLA MUHTEŞEM SONBAHAR MAKYAJI

  • - Makyaja önce primer ya da baz kullanarak başlamanız cildinizdeki sivilce lekelerini kolayca kapatmanıza yardımcı olacak hem de yağmurlu havalarda bile akıp, bozulmayacak bir makyaj yapabilirsiniz.
  • - Soğuk ve rüzgarlı havalarda cildiniz kuruyup makyajınızın kötü görünmesine neden olabilir. Bu yüzden makyaj bazını nemlendirici etkili seçebilir ya da içerisinde gliserin olan bir fondöten kullanabilirsiniz.

Gelelim makyajın en önemli adımına! Tabii sonbahar makyajının en önemli gözlerinizde kullanacağınız renk tonlarıdır. Yeşil, bordo, kahvenin tonları ya da mor gibi farları uygulayarak sezonun modasına ayak uydurabilirsiniz. 

- Gözlerinize farı da uyguladıktan sonra çok ince, sadece kirpik diplerinize olacak şekilde eyeliner sürebilirsiniz. Maskarayı da tamamlayarak göz makyajınızı noktalayabilirsiniz.

- Yüzünüze renk katmak ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek istiyorsanız şeftali tonlarında bir allık uygulayabilirsiniz.

- Koyu kahve renklerinde süreceğiniz ruj ile makyajınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz.

İngiliz Tarzı ev dekorasyonu nedir? İngiliz Tarzı ev dekorasyonu nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

İngiliz Tarzı ev dekorasyonu nedir? İngiliz Tarzı ev dekorasyonu nasıl yapılır?
İlaçsız baş ağrısı nasıl geçer? Baş ağrısından ilaç kullanmadan kurtulmanın en hızlı yolu!

İLİŞKİLİ HABER

İlaçsız baş ağrısı nasıl geçer? Baş ağrısından ilaç kullanmadan kurtulmanın en hızlı yolu!
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0