Buğulu, dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

Özel günlerde pratik bir şekilde dumanlı göz makyajı yapmak isteyenler için adım adım yapılışını anlattık. İşte buğulu ve dikkat çeken dumanlı göz makyajının yapımı...

"Yasemin.com" Güzellik ekibi olarak sizler için dumanlı yani buğulu görünen abartısız ama dikkat çekici, son yılların da trend uygulaması haline gelen dumanlı göz makyajının yapımını araştırdık. 

İŞTE ÖZEL GÜNLERİN VAZGEÇİLMEZİ OLACAK DUMANLI GÖZ MAKYAJI TÜYOLARI...

1. ADIM: Bu makyaja öncelikle kalıcı olması için bir baz kullanarak başlayın. Baz gözünüzde kuruduktan sonra ikici adıma kolaylıkla geçebilirsiniz.

2. ADIM: Ucu yumuşak, kalıcı ve siyah bir kalemi yardımıyla gözlerinizin iç köşesine ince bir çizgi çekin. Ucu geniş bir fırça ile sürdüğünüz bu kalemi hızlıca dağıtın.

TEK FAR İLE MUHTEŞEM BİR GÖZ MAKYAJI için tıklayabilirsiniz.

3. ADIM: Aynı işlemi alt kirpiklerinizin diplerine de uygulayın. Daha sonra doğal görünmesi ve dikkat çekici olması için açık kahve bir farı tüm göz kapaklarınıza uygulayın.

4. ADIM: Gözlerinizin iç kısmına beyaz bir kalem geçerek olduğundan daha büyük ve dikkat çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

5. ADIM: Alt kirpiklerinize ve üst kirpiklerinize hacim veren hem de tek tek ayıran bir maskara uygulayarak dumanlı makyajı tamamlayabilirsiniz.

Hangi yaşta hangi krem kullanmalı?

İLİŞKİLİ HABER

Hangi yaşta hangi krem kullanmalı?
Saç rengine uygun makyaj tüyoları

İLİŞKİLİ HABER

Saç rengine uygun makyaj tüyoları
İnci detaylı elbise modelleri

İLİŞKİLİ HABER

İnci detaylı elbise modelleri
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0