Saçlarınızı sürekli ısı yöntemiyle şekillendirmek saçlara zarar vererek hem dökülmesine hem de yıpranmış görünmesine neden olabilir. Hazırladığımız bu yazıda ısı kullanmadan saç şekillendirmenin pratik yöntemlerini ele aldık. Isı kullanmadan saç şekillendirmenin pratik yolları:

Her sabah işe giderken saçlarınızı özenle hazırlamak zahmetli oluyorsa gece yatmadan önce yapacağınız pratik yöntemler sayesinde çok rahat edeceksiniz. Hem ısı kullanmadan uygulanan bu yöntemler, saçların zarar görmesini önleyerek aynı zamanda uzun süre dalgalı şekilde kalmasını da sağlıyor. Siz de saçlarınızı şekillendirmek için ısı kullanmak istemiyorsanız aşağıdaki pratik yöntemleri uygulayabilirsiniz.

BİGUDİ İLE DALGALI SAÇLAR

Isı kullanmadan saç şekillendirme denildiğinde ilk akla gelen bigudiler, hem doğal bir görünüm kazandırır hem de saçların yıpranmasını önler. Yapılışı ise;

Önce nemli saçlarınızdan bir tutam saç alıp, sosis bigudilerden saçlarınızı içe doğru kıvırın.

BİGUDİ İLE DALGALI SAÇLAR

Tüm saçlarınız için aynı işlemi uyguladıktan sonra 1 gece boyunca bu şekilde bekletin.

Uyandığınızda bigudileri çıkartın. Farkı göreceksiniz.

BANDANA İLE SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Genellikle aksesuar olarak kullanılan bandananın saç şekillendirme alanında da kullanıldığını biliyor muydunuz? Yapılışı şu şekilde;

Nemli saçlarınızdan bir tutam alın ve saçlarınızı bandanayla örer gibi sarın.

BANDANA İLE SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Ucunu lastik toka ile bağladıktan sonra 1 gece boyunca bekletin.

BANDANA İLE SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Uyandığınızda saçlarınızı açıp parmaklarınızla dağıtabilirsiniz.

BANDANA İLE SAÇ ŞEKİLLENDİRME

PİPET İLE SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Son yıllarda oldukça popüler olan pipet yöntemi, saçlarını ince ince dalgalar yapmak isteyenlerin çok tercih ettiği bir hale geldi. Sosyal medya üzerinde paylaşılan sonuçların harika olduğunu gördükten sonra tüm kadınların uyguladığı bu yöntemi adımları takip ederek siz de yapabilirsiniz.

Nemli saçlarınızı güzelce tarayın. Daha sonra küçük küçük tutamlar alarak pipetlerle içe doğru sarın. Bozulmaması için tel toka ile sabitleyin ve 1 saat kadar bekletin.

Çözdükten sonra perma etkisini siz de  göreceksiniz.

PİPET İLE SAÇ ŞEKİLLENDİRME

BİR YORUM YAPIN 0