1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Sivilce geçirmenin yöntemleri

25 Mayıs 2020, 08:41
1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Sivilce geçirmenin yöntemleri

Sivilceler yalnızca ergenlik döneminde değil her yaş grubunda bir takım nedenlerden dolayı görülebilir. Oluşan sivilceler bir günde tüm odak noktanız haline gelebilir. Peki sivilcelerin azalmasını sağlayacak besinler nelerdir? Hangi yiyecekler sivilce çıkarmaz? "Ne yesem sivilceye sebep olmaz?" diye merak ediyorsanız yanıtları sadece yasemin.com'da detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Sivilce yani tıp diliyle akne, cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması sonucunda yağ bezlerinin oluşması ile gerçekleşen bir rahatsızlıktır. İnsan derisinde en sık yüz, boyun, omuzlar, sırt ve göğüs bölgesinde bulunan kıl folikülü (kılın oturduğu yapı) ve eşlik eden sebase bezlerin (yağ içerikli salgı üreten bezler) por adı verilen dışarı açıklığının kapanması veya iltihaplaşması sonucu ortaya çıkar. Genellikle ağrı, hassasiyet, kızarıklık ve kaşıntı ile kendini belli eden akneler 25 yaş üzeri yaklaşık her on kadında görülse de erkeklerde oran yüzde üç olarak görülmekte ve bu oran 50’li yaşlara kadar düşüş göstermemektedir. Sizi rahatsız eden ve cildin görünümünü bozan sivilcelerin doğru tedavi ve beslenme ile üstesinden gelinebilir. Bugünkü hazırladığımız yazıda sivilcelerin kısa sürede geçmesine yardımcı olan besinleri mercek altına aldık. Uzmanların araştırmaları dönemsel olarak görülen sivilceler yaklaşık 5 gün sürse de yediğiniz besinlere dikkat ederek bu süreyi 2 veya  3 güne düşürebilirsiniz. Nasıl mı? İşte sivilceye iyi gelen besinler:

HAVUÇ

Havuç

Salataların vazgeçilmezi aynı zamanda göz sağlığına faydalarıyla herkes tarafından bilinen havuç, A vitaminin bolca içerisinde barındırıyor. Sivilcelerin ortadan kaldırılmasına birebir yardımcı olacak besinler arasında ilk sırada yer alacak olan havucu sık sık tüketmelisiniz. A vitamini antioksidan etki göstererek vücudunuzu arındırır, cildiniz de bundan en çok nasiplenenlerden olur.

LİMON

Limon

Tansiyonu dengeleyen, kış hastalıklarının demirbaşı adeta C vitamini bankası olan limon, tıpkı havuç gibi vücutta antioksidan etkisi gösteriyor. Sivilcelerden kurtulmanın, sivilce oluşumu önlemenin yolu da onun en çok bulunduğu yiyeceklerden olan limondan geçiyor. 

Limonun cilde diğer faydalarını öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz: LİMONUN CİLDE FAYDALARI

YOĞURT

YOĞURT

Diyet yapanların bolca tüketmesi gereken yoğurt, besin değeri yüksek, laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt ürünüdür. Günün her saatinde gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz yoğurt, sivilcelerin baş düşmanlarından sayılıyor, içindeki laktobasil adı verilen canlılar, cildin doğal halini korumada önemli derecede etki ediyor. Cildinizi değişikliklere kapatan ve doğal halini korumaya çalışan bu canlılar sayesinde de sivilceler kesinlikle oluşmuyor.

SARIMSAK

Sarımsak

Kalp ve damar sağlığı konusunda günde mutlaka 1 tane tüketilmesinin uzmanlar tarafından önerildiği sarımsağın faydaları adeta say say bitmiyor. Her türlü hastalığın çaresi olarak bilinen sarımsak sivilcelerin düşmanı olduğunu biliyor muydunuz? Sarımsak, antibakteriyel özellikler gösteren, tam anlamıyla doğal bir antibiyotik. Bu iki yeteneği sayesinde de sivilce oluşumuna neden olan dış etkenleri bizden uzak tutuyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
8 Yorum Var
 • Leyla 4 ay önce Şikayet Et
  Sıvılce 1saatte yok olmaz ayrıca ben bunların hepsınıde denedım hala eksılen bır sey gormedım
  Cevapla
 • sivilce düşmanı 8 ay önce Şikayet Et
  Hic bir şey 1 saatte sivilce yok etmez
  Cevapla
 • Yardım 8 ay önce Şikayet Et
  Hepsini denedim daha kolay yollar varmı yaa
  Cevapla
 • SİVİLCELİ 8 ay önce Şikayet Et
  Ben hepsini de yiyorum ve çok seviyorum ama bende sivilce hala çıkıyor. I'm so sorry please help me
  Cevapla
 • yine ben 8 ay önce Şikayet Et
  bilgileriniz icin tesekurler.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun