Domatesin cilde faydaları nelerdir? Domates maskesi nasıl yapılır? Domatesi yüzünüze sürerseniz

Domates, yaz kış sofralardan eksik olmayan özellikle de kahvaltıların vazgeçilmezi bir besindir. Yüksek oranda C ve E vitamini içeren domates, uzmanların araştırma konusu haline getirdi. Araştırma sonucunda domatesin cilde bilinmeyen faydaları ortaya çıktı. Peki domatesin cilde faydaları nelerdir? Domates cilde nasıl uygulanır? Gelin birlikte inceleyelim...

Her türlü yemeğin içinde, yanında ve hatta tek başına en fazla tükettiğimiz sebzelerden biri olan domates, cilde birbirinden inanılmaz faydalar sağlıyor. Hücre yenilenmesine yardımcı olan domates, aynı zamanda kansere karşı koruma sağlayan sebzelerin başında yer alır. Çoğu zaman mutfaktaki kullanımına değinilen ve diğer yararlarından bahsedilmeyen domatesin yararları genel sağlığımızın yanı sıra cildimize de pek çok faydası bulunuyor. Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda doğal bir yaşlanma geciktirici olan E vitamini de domateste bolca bulunduğu ortaya konulmuştur. Cildinizdeki lekelerin giderilmesini istiyor hem de bakım yapmak istiyorsanız kozmetik ürünleri tercih etmek yerine domatesi kullanabilirsiniz.

Domatesle yapılan yemek tarifleri neler? En kolay domatesle yapılan tariflerİLİŞKİLİ HABERDomatesle yapılan yemek tarifleri neler? En kolay domatesle yapılan tarifler

domatesin cilde faydaları

domatesin cilde faydaları

Cildimize kullandığımız kalitesiz kozmetik ürünler, gözeneklerin kirle dolması ve yeterince temizlenmemesi sonucunda ve hatta bazen kalıtımsal olarak yüzümüzde büyük gözenekler oluşur. Bu gözeneklerin küçülmesini sağlamak için evde çok basit bir uygulama yapabilirsiniz. Bir çorba kaşığı taze domates suyunun içine bir kaç damla limon sıkın. Hazırladığınız bu karışımı pamuk kullanarak yüzünüze yuvarlak hareketlerle sürün. Bir süre beklettikten sonra yüzünüzü bolca suyla yıkayın. Bu işlem yüzünüzde oluşan gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Maydanozun cilde faydaları nelerdir? Evde maydanoz maskesi nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABERMaydanozun cilde faydaları nelerdir? Evde maydanoz maskesi nasıl yapılır?

domatesin cilde faydası var mı?

domatesin cilde faydası var mı?

Sivilcelerle baş etmeye çalışanlara müjde! Domatesler cildi temizleyerek sivilce oluşumunu en aza indirirken mevcut sivilcelerin daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Domatesin içinde bulunan A, C ve K vitaminleri aknelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Bunun için bir domatesi püre haline getirin ve aknelerin üstüne uygulayın. Yarım saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü suyla durulayın. Hazırlayacağınız domates püresinin içine salatalık suyu ekleyerek sivilcelerin geçmesini hızlandırabilirsiniz.

Kirpik serumları ne işe yarar? Kirpikleri uzatan en iyi serumlar!İLİŞKİLİ HABERKirpik serumları ne işe yarar? Kirpikleri uzatan en iyi serumlar!

NEMLENDİREN DOMATES MASKESİ TARİFİ

Cildinizi nemlendirmek için doğal bir şey arıyorsanız domates ile aloe verayı karıştırabilirsiniz. Bu karışımı hazırladıktan sonra yüzünüze sürmeden önce cildinizin küçük bir bölgesinde deneyerek vücudunuzun bir alerjik tepki (kızarıklık, kaşıntı, kabarma vb.) verip vermediğini görebilirsiniz. Eğer herhangi bir problem yoksa, yüzünüze uyguladığınız bakım sonrasında bir süre bekleyip sonra yüzünüzü durulayın.

Akdeniz anemisi (Talasemi) nedir? Akdeniz anemisi belirtileri nelerdir? Akdeniz anemisi tedavi

İLİŞKİLİ HABER

Akdeniz anemisi (Talasemi) nedir? Akdeniz anemisi belirtileri nelerdir? Akdeniz anemisi tedavi
En iyi mutfak robotları 2021

İLİŞKİLİ HABER

En iyi mutfak robotları 2021

BİR YORUM YAPIN 0