Dermovate kremin cilde faydaları! Dermovate krem nasıl kullanılır? Dermovate krem fiyatı 2020

15 Mayıs 2020, 08:35
Dermovate kremin cilde faydaları! Dermovate krem nasıl kullanılır? Dermovate krem fiyatı 2020

Doktorların sık sık reçete ettiği Dermovate krem, özellikle cilt ve deri kaşıntıları mucizevi bir şekilde geçiren üründür. En iyi egzama kremlerinden biri olan Dermovate krem nasıl kullanılır, neye iyi gelir, kullanım şekli ve yan etkileri nelerdir? Öğrenmek için mutlaka haberimizin detaylarını incelemelisiniz.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Dermovate krem genellikle sedef ve egzama tedavisinde kullanılan, uzmanların en sık reçete ettiği bir ilaçtır. Egzama gibi rahatsızlıklarla başa çıkamayan kişilere adete mucize gibi iyi gelen Dermavote egzamaya bağlı oluşan kaşıntı ve kızarıklığı da kısa sürede giderir. Ancak bu kadar etkili olmasıyla beraber yan etkileri de olan bir ilaçtır. Mutlaka doktor gözetiminde kullanılması önerilen bu krem kortizonlu kremler arasında yer alır. İçerisinde % 0.05 klobetazol 17-propiyonat bulunan Dermovate krem, kortizonlu olduğu için yan etkileri de fazla olmaktadır. 

30 ve 50 gramlık tiplerde satılan bu kremi kullanmadan önce yan etkilerini okumalısınız. Yapılan araştırmalara öre 1 yaşından büyüklerin kullanabileceği Dermovate krem, diskoid lupus eritematozus (genellikle yüzde görülen plaklar-bir çeşit deri hastalığı), liken planus (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen iyi huylu deri hastalığı), sedef hastalığı zor tedavi edilen egzamalar gibi cilt problemlerinde iltihabın etkilerini en aza indirmek için kullanılır.

dermovate krem ne işe yarar

DERMOVATE KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi mutlaka uzman doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Kortizonlu kremleri uzun süre bilinçsiz kullanmak ciddi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

- Kremi uygulayacağınız bölgenin temiz olduğuna emin olduktan sonra ince bir tabaka olacak şekilde sürün. Gün içerisinde 1-2 defa sürebilirsiniz. Ovalayarak kolayca emilmesini sağlayabilirsiniz.

- Tedaviden tam sonuç almak için 4 hafta boyunca kullanılması uzmanlar tarafından öneriliyor.

NOT: Kremi ellerinizdeki egzama sorunu için kullanmıyorsanız kremi sürdükten sonra bol suda ellerinizi yıkayın. Sadece sorunlu bölgeye uygulanması gerekir. Kremden kısa sürede etki almazsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

dermovate krem yan etkileri nelerdir

DERMOVATE KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Yazının en başında bahsettiğimiz gibi krem etkili olduğu kadar yan etkileri de fazladır. Ciddi yan etkileri bulunan bu kremi kullanmaya başladıktan sonra görülebilecek etkileri sizlerle paylaşıyoruz. Genelikle doz aşımında ya da içerisinde bulunan maddelere alerjisi olan kişilerde görülen bu yan etkilerle karşılaştığınızda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

- Deride incelme ve aşırı duyarlılık bununla birlikte deri döküntüleri, yüz, dudaklar, dil ya da gırtlakta şişme görülebilir. Uyguladığınız bölgede kızarıklık, yanma, kaşıntı ve ağılık artışı yan etkileri arasındadır. 

- En ağır yan etkilerinden biri, sürdüğünüz bölgedeki  toplardamarın belirgin hale gelmesi ve deri yüzeyi altında kan damarlarının görünmesidir. 

- Vücut kıllarında artış, obezite, saç dökülmesi/uzamaması , saçta incelme,

- Çocuklarda kilo artışı/büyümede yavaşlama,

- Kanda kortizol hormonunun azalması,

- Kanda şeker düzeyi artışı ve idrarda şeker bulunması,

- Kan basıncı yükselmesi,

Göz içi basıncı artışı (giokom) gibi belirtiler Dermovate kremin yan etkileri arasında yer alır. 

DERMOVATE KREMİN FİYATI

DERMOVATE KREMİN FİYATI NEDİR?

Dermovate kremin 2020 fiyatı 19.33 TL'dir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
17 Yorum Var
 • Çiçek 3 hafta önce Şikayet Et
  Vitiligoya iyi gelirmi sizse kulanan varsa soylesin bir zahmet
  Cevapla
 • Yasemin 2 hafta önce Şikayet Et
  Uzun süreli düzenli kullanımda bende Etkili oldu
 • Güçtas 1 ay önce Şikayet Et
  Merhaba vucudumda duştan sonra çıkan küçük bı iki tane kabarcıklar için aldım ama sürdükten bı kaç saat sonra sürdüğüm yerler beyaz leke gibi oldu geçermi acaba
  Cevapla
 • Sibel 1 ay önce Şikayet Et
  Gectimi o beyazlik peki
 • Ertan 1 ay önce Şikayet Et
  Sürdükten 12 saat sonra normale doner
 • Nuray 2 ay önce Şikayet Et
  Bnde kullandım ve işe yaramadı ellerim daha çok sertleşti
  Cevapla
 • eda 2 ay önce Şikayet Et
  aylarca vücudumun her yerinde egzama vardı sürmeye başlamamla beraber 2,3 haftada tamamen bitirdi. ne kadar zararlı da olsa egzamanın en etkili tedavi yöntemi olduğu bir gerçek
  Cevapla
 • Mustafa kutlu 1 ay önce Şikayet Et
  Gercekfen egzemaya iyi geliyormu denemedigim krem kalmadi
 • Lila 2 ay önce Şikayet Et
  Evet benim ellerimde de vardı kıpkırmızı kaşıntı yalnızca bu krem gecirdi cok ince tabaka halinde sürmek gerek.
  Cevapla
 • Büşra 2 ay önce Şikayet Et
  Kaç günde geçirdi acaba
Yorumların Tümünü Okuyun