Advantan krem ne işe yarar? Advantan krem nasıl kullanılır? Advantan krem faydaları

02 Nisan 2021, 09:00
Advantan krem ne işe yarar? Advantan krem nasıl kullanılır? Advantan krem faydaları

Egzama hastalığıyla ile uzun süredir baş etmeye çalışanların mucize ilacı olan Advantan krem uzman doktorların her türlü egzama için önerdiği bir kremdir. İlk bakışta tanıdık gelen Advantan krem hakkında bilinmeyen tüm soruları sizler için araştırdık.

Etken maddesi Metilprednisolon olan Advantan krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan uzman doktorların önerisi üzerine alınan bir ilaçtır. İltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici özellikleri bulunan Advantan krem, saçlı deride görülen iltihabi ve kaşıntılı deri hastalığının tedavisinde kullanılır. Tamamen doktor kontrolünde kullanılması önerilen Advantan krem, alerjik ve temas nedenli deri iltihabı, akıntılı egzama,  kaşıntılı deride madeni para görünümünde döküntülerle seyreden  egzama, alerjik deri iltihabı (nörodermatit, atopik dermatit), çocuk egzaması, kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler (seboreik egzama), bacaklarda varise bağlı egzama, ani gelişen egzama (sinirsel nedenlere bağlı deride kabartı ve kızarıklıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı)  tedavisinde ve herhangi bir şekilde sınıflandırılmamış egzama (mayasıl)  tedavisinde reçete edilir. 

 • Gül hastalığı (rozase) tedavisinde ve sivilce ( akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaz.
   
 • Tedavi süresi yetişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir.
   
 • Gözünüze ve açık derin yaralara temas ettirmeyiniz.
   

Clinoper krem ne işe yarar? Clinoper krem nasıl kullanılır? Clinoper krem fiyatıİLİŞKİLİ HABERClinoper krem ne işe yarar? Clinoper krem nasıl kullanılır? Clinoper krem fiyatı

Yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahip bu krem, özellikle akut ve akıntılı egzama için, çok yağlı deri ve vücudun açık ya da tüylü bölgeleri için uygundur. Bu kremi kesinlikle uzman doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Çünkü içerisinde alerjik madde varsa ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Tedavi süresi yetişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir. Genel bir kural olarak hamileliğin ilk üç ayında kortikosteroid içeren haricen uygulanan preperatların kullanılması sakıncalıdır. Eğer hamileyseniz ya da hamilelik şüpheniz varsa kullanmanız önerilmez.

Travazol krem ne işe yarar? Travazol krem kullanımı! Travazol krem fiyatıİLİŞKİLİ HABERTravazol krem ne işe yarar? Travazol krem kullanımı! Travazol krem fiyatı

ADVANTAN KREM NASIL KULLANILIR?

Öncelikle bu kremi uzman doktorunuz nasıl önerdiyse o şekilde kullanmanız gerekir. Bunun dışında hastalıklı deriye ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafif ovalayarak cildinize yedirin. Günde 1 defa uygulanması yeterlidir.

ADVANTAN KREM FİYATI NE KADAR?

30 gramlık tüplerde sadece eczanelerde satılan Advantan krem, 12.33 TL fiyatı vardır.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
7 Yorum Var
 • emine 3 gün önce Şikayet Et
  harika bi krem egzamaya birebir
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Uyuz hastalığı için kullanılabilir mi
  Cevapla
 • Xyzj 3 hafta önce Şikayet Et
  Uyuz hastalığında ellerde olan kasıntı ve sonucunda olusan yara icin veriyorlae
 • REİS55 2 ay önce Şikayet Et
  Yara iyileştirirmi bu krem ?
  Cevapla
 • Kolpaçino 10 ay önce Şikayet Et
  On numara krem tavsiye ederim
  Cevapla
 • lavender 3 ay önce Şikayet Et
  sivilce için kullanılmaz içinde kortizol var bağışıklık düşürür
 • Lskdkdk 6 ay önce Şikayet Et
  Sivilceler için kullanımında sıkıntı olur mu sizce?
Yorumların Tümünü Okuyun