Egzama hastalığıyla ile uzun süredir baş etmeye çalışanların mucize ilacı olan Advantan krem uzman doktorların her türlü egzama için önerdiği bir kremdir. İlk bakışta tanıdık gelen Advantan krem hakkında bilinmeyen tüm soruları sizler için araştırdık.

Etken maddesi Metilprednisolon olan Advantan krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan uzman doktorların önerisi üzerine alınan bir ilaçtır. İltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici özellikleri bulunan Advantan krem, saçlı deride görülen iltihabi ve kaşıntılı deri hastalığının tedavisinde kullanılır. Tamamen doktor kontrolünde kullanılması önerilen Advantan krem, alerjik ve temas nedenli deri iltihabı, akıntılı egzama,  kaşıntılı deride madeni para görünümünde döküntülerle seyreden  egzama, alerjik deri iltihabı (nörodermatit, atopik dermatit), çocuk egzaması, kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler (seboreik egzama), bacaklarda varise bağlı egzama, ani gelişen egzama (sinirsel nedenlere bağlı deride kabartı ve kızarıklıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı)  tedavisinde ve herhangi bir şekilde sınıflandırılmamış egzama (mayasıl)  tedavisinde reçete edilir. 

  • Gül hastalığı (rozase) tedavisinde ve sivilce ( akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaz.
     
  • Tedavi süresi yetişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir.
     
  • Gözünüze ve açık derin yaralara temas ettirmeyiniz.
     

İLİŞKİLİ HABERClinoper krem ne işe yarar? Clinoper krem nasıl kullanılır? Clinoper krem fiyatı

Yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahip bu krem, özellikle akut ve akıntılı egzama için, çok yağlı deri ve vücudun açık ya da tüylü bölgeleri için uygundur. Bu kremi kesinlikle uzman doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Çünkü içerisinde alerjik madde varsa ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Tedavi süresi yetişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir. Genel bir kural olarak hamileliğin ilk üç ayında kortikosteroid içeren haricen uygulanan preperatların kullanılması sakıncalıdır. Eğer hamileyseniz ya da hamilelik şüpheniz varsa kullanmanız önerilmez.

İLİŞKİLİ HABERTravazol krem ne işe yarar? Travazol krem kullanımı! Travazol krem fiyatı

ADVANTAN KREM NASIL KULLANILIR?

Öncelikle bu kremi uzman doktorunuz nasıl önerdiyse o şekilde kullanmanız gerekir. Bunun dışında hastalıklı deriye ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafif ovalayarak cildinize yedirin. Günde 1 defa uygulanması yeterlidir.

ADVANTAN KREM FİYATI NE KADAR?

30 gramlık tüplerde sadece eczanelerde satılan Advantan krem, 14,78 TL fiyatı vardır.

İLİŞKİLİ HABER

2022 manikür trendleri belli oldu! 2022'ye damga vuracak manikür modelleri

BİR YORUM YAPIN 18

Nesrin 3 ay önce

Aerius hapını içiyorum advantan krem çok şükür iki Gün de ne kaşıntı ne kızarıklık kalmıyor tavsiye ederim

Toplam 1 beğeni

Cumaali Akkuş 5 ay önce

Ben monodox hap elidel krem veadvantan krem kullanıyorum fakat hiç faydasını görmedim pisikolejim bozuluyor artık uykular haram oldu

Toplam 1 beğeni

Eylül 8 ay önce

Egzama mıyım bilmiyorum ama 10 gündür kuru bi kaşıntım var. Sadece deli gibi vücudumun her yeri kaşınıyor. Umarım geçer ve egzama başlangıcı değilimdir. :(

Toplam 1 beğeni

Üner 10 ay önce

Bende kullanıyorum bir yıla yakın bir türlü geçmiyor sonra dermotiv ile beraber kullandım bir ara geçiyor bir ay sonra tekrar çıkıyor. Ayaklarım ve ellerimde çıkıyor.

Toplam 1 beğeni

Üner 10 ay önce

Bende kullanıyorum bir yıla yakın bir türlü geçmiyor sonra dermotiv ile beraber kullandım bir ara geçiyor bir ay sonra tekrar çıkıyor.

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun