İnce telli saçlar için saç kesim modelleri 2020

25 Ekim 2020, 08:30
İnce telli saçlar için saç kesim modelleri 2020

Her kadının korkulu rüyalarından biri olan ince telli saçlar, hem şekil vermesi zor hem de bakımı oldukça zordur. Ancak uzman kuaförler her sezon ince telli saçlara sahip olan kadınlar için hacimli ve gösterişli saç modellerini düzenliyor. Peki bu senenin saç modelleri hangisi? İnce telli saçlara sahip olanlar için 2020'de hangi saç kesimleri trend? Detaylar yazımızda.

İnce telli saçlar, hacimsiz ve cansız durmasıyla kadınların şikayet ettiği modellerden biridir. Ne yaparsanız yapın saçlarınızın hacimsiz olduğundan şikayetçiyseniz saç kesiminizi değiştirebilirsiniz. Aslında bazı ufak noktalara dikkat edildiği zaman ince telli saçların da olduğundan daha hacimli ve dolgun görünebileceği bir gerçektir. Saçlarınızı hafif nemlendirip başınızı öne doğru eğin ve tersten kurutma işlemi yapın. Bu şekilde saçlarınızı kurutursanız saç dipleriniz havalanacak ve onlara ekstra hacim kazandıracaktır. Peki, hacimli saçlara doğru saç kesimi ile ulaşabileceğini biliyor musun? Şimdi ince telli saçlılara için saç kesim modellerini açıklıyoruz...

PİXİE SAÇ KESİMİ

pixie saç kesimi

İnce saç modellerinde kolaya kaçacak en güzel model pixiedir. Ancak saçınıza bakabileceğinizi, onun güçlü durmasını sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız farklı saç kesim modelleri de kullanabilirsiniz. Pixie saç kesimi de son dönemdeki en popüler ve en çok rağbet gören saç modellerinden. Hareketli, canlı ve genç görünüm sağlayan bu modelin özelliği ise tepe kısımların uzun, kulağın üstü ve önlerin daha kısa şekilde kesilmiş olması.

KÜT KESİM

küt saç kesimi

Çok eski yıllardan itibaren bilinen küt saç kesimi, havalı görünmesiyle birçok kişinin vazgeçilmezi. Ancak kestirmeye gittiğinizde saçınızda küt mü yoksa katlı bir kesim mi tercih etmek istediğiniz konusunda kararınızı vermeniz gerekiyor. Çünkü kesim tipi sadece saçınızın modelini değil makasla mı yoksa usturayla mı kesilmesi gerektiğini belirliyor. 

KATLI ORTA BOY SAÇ KESİMİ

KATLI ORTA BOY SAÇ KESİMİ

İnce telli ve seyrek saçlara sahip kadınlar, orta boydaki saç kesimlerini tercih etmelilerdir. Bu kesim saçlarının daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Ayda bir saçlarının uçlarından kestirerek daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar