Dolgit krem nedir? Dolgit krem ne işe yarar? Dolgit krem nasıl kullanılır?

Son günlerde popüler olan ve arama motorlarında üst sıralara yerleşen Dolgit krem genellikle uzman doktorların kas ve eklem ağrıları için yazdığı medikal bir ilaçtır. Bu kadar merak edilen Dolgit krem hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

Yalnızca eczanelerde satılan Dolgit krem, içeriğinde trigliseridler, gliserol monostearat, sodyum tuzu, lavanta esansı, neroli esansı, alüminyum sterarat ve deiyonize su bulunan bir kremdir. Kemik ağrısından şikayetçi olanların kullandığı ve özellikle de romatizmaları için ideal bir ilaçtır. Günlük hayatta spor yaparken ya da aniden yapılan hareket sonucu kas sıkışmaları meydana gelebilir. Bunun sonrasında acılı süreçte dolgit kremi kullanabilirsiniz. Ayrıca omurga ya da eklemlerin zorlanmasından ötürü meydana gelen kireçlenme gibi rahatsızlıkları da bu kremle tedavi edebilirsiniz. Kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

dolgit krem

dolgit krem

Madeleb krem ne işe yarar ve cilde faydaları nelerdir? Madeleb krem nasıl kullanılır?İLİŞKİLİ HABERMadeleb krem ne işe yarar ve cilde faydaları nelerdir? Madeleb krem nasıl kullanılır?

DOLGİT KREMİN FAYDALARI NELERDİR?

  • - Spor yaparken eğer herhangi bir yerinizde burkulma olduysa ve sonrasında ağrı çekiyorsanız dolgit kremle ağrıları yumuşatabilirsiniz. 
  • - Özellikle yetişkinlerde görülen tendon iltihabına karşı etkili bir kremdir. Düzenli bir şekilde uzman doktorunuza danışarak kullanırsanız büyük ölçüde bu rahatsızlığı ortadan kaldırabilirsiniz.
  • - Düşme ve çarpma sonucu oluşan kol ve bacaklardaki içten yırtılmalarda dolgit kremi kullanabilirsiniz. 
  • - Daha önce duyulmamış olan dolgit kremin bir faydası da migren atakları sırasında kullanılmasıdır. 
  • - Boyun ve bel fıtığı gibi hastalıklar yüzünden oluşan ağrılar niçin de bu kremi kullanabilirsiniz. 
  • - İlerleyen yaş ve fazla kilolardan dolayı meydana gelebilen  menisküs iltihaplarının tedavisinde de dolgit kremi kullanabilirsiniz. 

Contractubex krem ne işe yarar? Contractubex krem nasıl kullanılır? Contractubex krem fiyatıİLİŞKİLİ HABERContractubex krem ne işe yarar? Contractubex krem nasıl kullanılır? Contractubex krem fiyatı

DOLGİT KREM NASIL KULLANILIR?

Dolgit kremi uzman doktorunuza danışmadan uygulamamalısınız. Onun dışında eğer doktorunuz önerdiyse özel tavsiye ettiği şekilde reçetenizi kontrol ederek sürmelisiniz.

Bunun dışında uygulayacaksanız, günde üç ya da dört kere bir miktar kremi parmak uçlarınıza alıp ağrıyan bölgenize yavaşça uygulayın. Masaj hareketleri yaparak uyguladığınız kremi 2-3 hafta düzenli şekilde kullanmanız yeterli olacaktır.

DOLGİT KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Dolgit kremin sık olmayan bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar; cilt kızarıkları, sürülen bölgede karıncalanma, astım hastalarında nefes almada güçlük, ışığa karşı hassasiyet gibi şeyler sıralanabilir. 

DOLGİT KREMİ HAMİLELER KULLANABİLİR Mİ?

Eczanelerden satın alabileceğiniz Dolgit kremi kesinlikle doktorunuza danışmadan özellikle hamilelerde de risk oluşturabilecek durumlarda kullanmamalısınız. Dolgit kremin içindeki etken maddelere alerjisi olan kişilerin bu kremi kullanmaması gerekir. Dolgit krem, 14 yaşından küçük çocukların kullanımına uygun değildir. Emziren annelerinde uzman doktoruna danışması gerekir.

PEKİ DOLGİT KREM NE KADAR?

Tüm eczanelerde satılan Dolgit merhem, reçetesiz bir şekilde alınabilir. 2023 yılındaki kremin fiyatı ise 55,52 TL​'dir. 

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 14

Hsnife 1 yıl önce

Bende belim kitlenmisti haraket edemiyorsum aile hekimi bu kremi yazmusti Allah razi olsun

Toplam 1 beğeni

şansölye 1 yıl önce

Kaburga zedelenmesinde kolumu bile oynatamıyordum, evde bulunca sürdüm ve iyi geldi.

Toplam 1 beğeni

şansölye 1 yıl önce

Kaburga zedelenmesinde kolumu bile oynatamıyordum, evde bulunca sürdüm ve iyi geldi.

Toplam 3 beğeni

Yavuz Asaras 1 yıl önce

Bazıları iyi geldi diyor bazıları beş para etmez diyor burada kime inanacağız şaştım kaldım yani

Toplam 3 beğeni

Mehmet 1 yıl önce

bel boyun bacak ve kas ağrısı bende vardı inanki kullandım şifasını çok çok gördüm varsa bu durumda olanlar kullanmayı ihmal etmeyin

Toplam 6 beğeni

Yavuz Asaras 1 yıl önce

Bel ağrısına iyi geliyor mu?

Toplam 0 Beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun