Son günlerde popüler olan ve arama motorlarında üst sıralara yerleşen Dolgit krem genellikle uzman doktorların kas ve eklem ağrıları için yazdığı medikal bir ilaçtır. Bu kadar merak edilen Dolgit krem hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

Yalnızca eczanelerde satılan Dolgit krem, içeriğinde trigliseridler, gliserol monostearat, sodyum tuzu, lavanta esansı, neroli esansı, alüminyum sterarat ve deiyonize su bulunan bir kremdir. Kemik ağrısından şikayetçi olanların kullandığı ve özellikle de romatizmaları için ideal bir ilaçtır. Günlük hayatta spor yaparken ya da aniden yapılan hareket sonucu kas sıkışmaları meydana gelebilir. Bunun sonrasında acılı süreçte dolgit kremi kullanabilirsiniz. Ayrıca omurga ya da eklemlerin zorlanmasından ötürü meydana gelen kireçlenme gibi rahatsızlıkları da bu kremle tedavi edebilirsiniz. Kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

dolgit krem

İLİŞKİLİ HABERMadeleb krem ne işe yarar ve cilde faydaları nelerdir? Madeleb krem nasıl kullanılır?

DOLGİT KREMİN FAYDALARI NELERDİR?

  • - Spor yaparken eğer herhangi bir yerinizde burkulma olduysa ve sonrasında ağrı çekiyorsanız dolgit kremle ağrıları yumuşatabilirsiniz. 
  • - Özellikle yetişkinlerde görülen tendon iltihabına karşı etkili bir kremdir. Düzenli bir şekilde uzman doktorunuza danışarak kullanırsanız büyük ölçüde bu rahatsızlığı ortadan kaldırabillirsiniz. 
  • - Düşme ve çarpma sonucu oluşan kol ve bacaklardaki içten yırtılmalarda dolgit kremi kullanabilirsiniz. 
  • - Daha önce duyulmamış olan dolgit kremin bir faydası da migren atakları sırasında kullanılmasıdır. 
  • - Boyun ve bel fıtığı gibi hastalıklar yüzünden oluşan ağrılar niçin de bu kremi kullanabilirsiniz. 
  • - İlerleyen yaş ve fazla kilolardan dolayı meydana gelebilen  menisküs iltihaplarının tedavisinde de dolgit kremi kullanabilirsiniz. 

İLİŞKİLİ HABERContractubex krem ne işe yarar? Contractubex krem nasıl kullanılır? Contractubex krem fiyatı

DOLGİT KREM NASIL KULLANILIR?

Dolgit kremi uzman doktorunuza danışmadan uygulamamalısınız. Onun dışında eğer doktorunuz önerdiyse özel tavsiye ettiği şekilde reçetenizi kontrol ederek sürmelisiniz.

Bunun dışında uygulayacaksanız, günde üç ya da dört kere bir miktar kremi parmak uçlarınıza alıp ağrıyan bölgenize yavaşça uygulayın. Masaj hareketleri yaparak uyguladığınız kremi 2-3 hafta düzenli şekilde kullanmanız yeterli olacaktır.

DOLGİT KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Dolgit kremin sık olmayan bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar; cilt kızarıkları, sürülen bölgede karıncalanma, astım hastalarında nefes almada güçlük, ışığa karşı hassasiyet gibi şeyler sıralanabilir. 

DOLGİT KREMİ HAMİLELER KULLANABİLİR Mİ?

Eczanelerden satın alabileceğiniz dolgit kremi kesinlikle doktorunuza danışmadan özellikle hamilelerde de risk oluşturabilecek durumlarda kullanmamalısınız. Dolgit kremin içindeki etken maddelere alerjisi olan kişilerin bu kremi kullanmaması gerekir. Dolgit krem, 14 yaşından küçük çocukların kullanımına uygun değildir. Emziren annelerinde uzman doktoruna danışması gerekir.

PEKİ DOLGİT KREM NE KADAR?

Tüm eczanelerde satılan Dolgit merhem, reçetesiz bir şekilde alınabilir. 2021 yılındaki kremin fiyatı ise 19,43 TL​'dir. 

BİR YORUM YAPIN 4

Yasin 3 ay önce

Bir halta yarafığı yok

sadullah yağmur 1 yıl önce

teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim...

Toplam 3 beğeni

Ninoya 1 yıl önce

Ben çok bir etkisini hissetmedim

Toplam 4 beğeni

pepee 10 ay önce

muscorıl daha etkılı

Toplam 3 beğeni