Nadixa krem ne işe yarar? Nadixa krem nasıl kullanılır? Nadixa krem fiyatı 2020

14 Nisan 2020, 05:34
Nadixa krem ne işe yarar? Nadixa krem nasıl kullanılır? Nadixa krem fiyatı 2020

Cildin yüzeyinde olan tüm sivilcelerin geçmesini deri altında olanları da yüzeye çıkararak iyileşmesini sağlayan Nadixa krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtladık. Sadece uzman doktorların reçete ettiği Nadixa krem ne işe yarar? Nadixa krem nasıl kullanılır? Nadixa krem fiyatı nedir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Günümüzde adını sıkça duyduğumuz Nadixa kremin etken maddesi Nadifloksasin'dir. Kullanılmaya başlandığından itibaren bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek, bakterilerin neden olduğu iltihabi cilt bozukluklarını düzenleyen bu krem, antibiyotiktir. Çoğunlukla ergenlik dönemindeki gençlerde görülen sivilceler (akneler), alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) giderilmesi için reçete ediliyor. Kesinlikle uzman doktora danışılmadan kullanılmaması gereken Nadixa kremin içerisinde bulunan etken maddesine karşı alerjiniz varsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. 

Nadixa kremi kullanmaya başladığınızda sürdüğünüz bölgelerde sarı lekeler olabilir. Bunları sabunlu suyla geçirebilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise; ilacı sürdükten sonra  güneşe çıkmamaya özen gösteriniz.  Bu tür ilaçlar cildinizi güneş ışınlarına karşı daha duyarlı hale getirebilir.

NADİXA KREM NASIL KULLANILIR?

Nadixa kremi uzman doktorunuz nasıl reçete ettiyse kesinlikle o şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. İlacı sürmeden önce sivilceli yerleri su ile arındırıp, temiz bir havlu ile kurulayın. Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirilmesini sağlayın.

NADİXA KREM FİYATI NEDİR?

Eczaneden reçete ile alabileceğiniz Nadixa kremin fiyatı 39.93TL​'dir. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • Yağmur 1 ay önce Şikayet Et
  Bn kullandm gerçekten işe yaradi
  Cevapla
 • Htccc 7 saat önce Şikayet Et
  Doktor recetesi zorunlumu?
 • Burcu taş 3 ay önce Şikayet Et
  Sivilce ve lekelerim için almıştım yaklaşık 1 aydır düzenli kullandım ve sonuç berbat 1 surat,hiç faydası olmadı aksine yüzüm gün geçtikçe daha da kötü oldu bi umutla almıştım ama sonucu hüsran.
  Cevapla
 • ...... 3 ay önce Şikayet Et
  doktorum bu kremi önerdi yanında gül suyulu bir karışım ve merhem verdi.Merhemi krem cildine tahriş yaparsa sürmemi istedi.Gülsuyu karışımını gece sürmemi istedi ve nadixa kremi gündüz sürmemi istedi.Bende 2-3 hafta yaklaşık kullandım fakat aknelerim fazlalaştı ve acısına dayanamıyordum.Bırakmaya karar verdim.Ama sonrasın yaklaşık 2 ay kullanmam gerekiyormuş çünkü anca etkisini gösterirmiş.Tekrar başlayacağım.Nedense bende sarı lekeler olmamıştı ilk başladığımda sadece yağlı bir görüntü vardı ve artık inşallah geçer.Az önce dediğim gibi nadixayı kullanırken cilt yenilenirmiş aynı zımpara gibi çünkü ölü ve kirli deriyi atmak için bunu da doktorum söylemişti...
  Cevapla