Cildin yüzeyinde olan tüm sivilcelerin geçmesini deri altında olanları da yüzeye çıkararak iyileşmesini sağlayan Nadixa krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtladık. Sadece uzman doktorların reçete ettiği Nadixa krem ne işe yarar? Nadixa krem nasıl kullanılır? Nadixa krem fiyatı nedir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Günümüzde adını sıkça duyduğumuz Nadixa kremin etken maddesi Nadifloksasin'dir. Kullanılmaya başlandığından itibaren bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek, bakterilerin neden olduğu iltihabi cilt bozukluklarını düzenleyen bu krem, antibiyotiktir. Çoğunlukla ergenlik dönemindeki gençlerde görülen sivilceler (akneler), alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) giderilmesi için reçete ediliyor. Kesinlikle uzman doktora danışılmadan kullanılmaması gereken Nadixa kremin içerisinde bulunan etken maddesine karşı alerjiniz varsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. 

Nadixa kremi kullanmaya başladığınızda sürdüğünüz bölgelerde sarı lekeler olabilir. Bunları sabunlu suyla geçirebilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise; ilacı sürdükten sonra  güneşe çıkmamaya özen gösteriniz.  Bu tür ilaçlar cildinizi güneş ışınlarına karşı daha duyarlı hale getirebilir.

NADİXA KREM NASIL KULLANILIR?

Nadixa kremi uzman doktorunuz nasıl reçete ettiyse kesinlikle o şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. İlacı sürmeden önce sivilceli yerleri su ile arındırıp, temiz bir havlu ile kurulayın. Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirilmesini sağlayın.

NADİXA KREM FİYATI NEDİR?

Eczaneden reçete ile alabileceğiniz Nadixa kremin fiyatı 39.93TL​'dir. 

BİR YORUM YAPIN 48

Esra 1 hafta önce

Bana doktorum yazdı sivilce tedavim icin nadixsa ve zoratanın ile birlikte kullaniyorum aksam yatarken sürüyorum sabahda kalkip yikayıp tekrar süruyorum işe gitmek zorunda oldugum icinde üzerine güneş kremi sürüp o sekilde dişarı cikiyorum tek başina kullanildiginda pek bir işe yarıcaginı sanmiyorum ama yinede az olsa sivilcelerin cikmasinı önlüyor

Gül 2 ay önce

Bende yeni aldım piskolojim bozuk dışarı bile çıkmak istemiyorum inşallah iyi gelir

Toplam 2 beğeni

Rabia 2 ay önce

Recetesizmi aldın

Toplam 0 beğeni

Yasin 7 ay önce

bu kremi sürdükten kaç dkka sonra yüzü yıkıyoruz

Toplam 11 beğeni

Emir 5 ay önce

Harbi sürdükten sonra napıcaz yıkıyacakmıyız yoksa bekliyecekmiyiz

Toplam 0 beğeni

Emine 7 ay önce

Ben gece sürüp sabah yıkıyorum

Toplam 0 beğeni

Emir 9 ay önce

Arkadaşlar bu krem nasıl uygulanır almayı dusunuyorumda sabah sürsem 4 5 saat beklerden uygun mudur?

Toplam 8 beğeni

Demet 2 ay önce

Ben yeni aldım görünce kullanan varsa söylesin memnun olan varsa Allah rızası için

Toplam 0 beğeni

Cans 9 ay önce

Evet bana dr sabahlari sur dedi eger disari cikicaksanda surdukten 1 saat sonra cik

Toplam 0 beğeni

Emine 9 ay önce

Doktorum nadixa verdi göz çevremde yağ bezesi çıktı şimdide arttı acaba nadixa kaynaklı midir yağ bezesi ne iyi geliri sürmeli miyim cevap bilen yazarsa sevinirim

Toplam 5 beğeni

Dora 1 ay önce

Bendede aynısı oldu kullandıkça geçti

Toplam 0 beğeni

Alperen 3 ay önce

Benim 3. Günüm ayni sekilde yag bezeleri bendede olustu sizinki geçtimi sonra acaba

Toplam 0 beğeni

şevket 6 ay önce

dogru diyorsun bende kulaniyorum benim de yağ bezesi cıktı

Toplam 0 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun