Nadixa krem ne işe yarar? Nadixa krem nasıl kullanılır? Nadixa krem fiyatı 2021

06 Şubat 2021, 11:00
Nadixa krem ne işe yarar? Nadixa krem nasıl kullanılır? Nadixa krem fiyatı 2021

Cildin yüzeyinde olan tüm sivilcelerin geçmesini deri altında olanları da yüzeye çıkararak iyileşmesini sağlayan Nadixa krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtladık. Sadece uzman doktorların reçete ettiği Nadixa krem ne işe yarar? Nadixa krem nasıl kullanılır? Nadixa krem fiyatı nedir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Günümüzde adını sıkça duyduğumuz Nadixa kremin etken maddesi Nadifloksasin'dir. Kullanılmaya başlandığından itibaren bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek, bakterilerin neden olduğu iltihabi cilt bozukluklarını düzenleyen bu krem, antibiyotiktir. Çoğunlukla ergenlik dönemindeki gençlerde görülen sivilceler (akneler), alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) giderilmesi için reçete ediliyor. Kesinlikle uzman doktora danışılmadan kullanılmaması gereken Nadixa kremin içerisinde bulunan etken maddesine karşı alerjiniz varsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. 

Nadixa kremi kullanmaya başladığınızda sürdüğünüz bölgelerde sarı lekeler olabilir. Bunları sabunlu suyla geçirebilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise; ilacı sürdükten sonra  güneşe çıkmamaya özen gösteriniz.  Bu tür ilaçlar cildinizi güneş ışınlarına karşı daha duyarlı hale getirebilir.

NADİXA KREM NASIL KULLANILIR?

Nadixa kremi uzman doktorunuz nasıl reçete ettiyse kesinlikle o şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. İlacı sürmeden önce sivilceli yerleri su ile arındırıp, temiz bir havlu ile kurulayın. Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirilmesini sağlayın.

NADİXA KREM FİYATI NEDİR?

Eczaneden reçete ile alabileceğiniz Nadixa kremin fiyatı 39.93TL​'dir. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
18 Yorum Var
 • İrem 4 gün önce Şikayet Et
  Kremi 2,3 gündür kullanıyorum sabah akşam şeklinde alnım pütür pütür oldu normal mi bu
  Cevapla
 • Ahmet 3 hafta önce Şikayet Et
  İşe yarıyormu
  Cevapla
 • Siğintirikli 48 1 ay önce Şikayet Et
  Temreye karşı etkili mi??
  Cevapla
 • Büşra 3 ay önce Şikayet Et
  Bunu sadece doktor yazıyor bende kullanıyorum kan tahlili falan yapıp öyle yazıyor doktor
  Cevapla
 • pınar 4 ay önce Şikayet Et
  benim doktorum bu kremi bana gündüz kremi olarak verdi gece kremi olarak farklı bir krem verdi ama bu krem yüzüme çok iyi geldiği için hem gece hem gündüz kullanıyorum sivilcelerimi bayağa bir şekilde toparladı gündüz kullanmama rağmen yüzümde leke de yapmadı
  Cevapla
 • Ates 2 ay önce Şikayet Et
  Bana gece kiremi acnemis verdi gündüz kiremi nadixa verdi seninki gunduz hangisi
Yorumların Tümünü Okuyun