Kalmosan Losyon neye iyi gelir? Kalmosan Losyon nasıl kullanılır? Kalmosan losyon fiyatı 2020

20 Mart 2020, 06:10
Kalmosan Losyon neye iyi gelir? Kalmosan Losyon nasıl kullanılır? Kalmosan losyon fiyatı 2020

İlk görüşte tanıdık gelen lavanta kokulu, yağsız veya sıvı içerisinde antialerjik ve kaşıntı giderici maddeler içeren pembe renkli bir cilt losyonu Kalmosan kaşıntıya birebir iyi gelen bir ilaçtır. Sadece eczanelerde satılan Kalmosan hakkında merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık.

Etken maddesi Difenhidramin Hidroklorür, Kafur, Çinko oksit, Kalamin ve Gliserin olan Kalmosan losyon, böcek, sinek ısırması, arı sokması, isilik, pişik gibi basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesi için kullanılan ilaçtır. İçerisinde bulunan bileşimler sayesinde antialerjik (antihistaminik), lokal anestezik  (bölgesel uyuşma sağlayan) ve kaşıntı giderici etkileri bu losyon, aynı zamanda ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Uzman doktorun gözetiminde kullanılması gereken bu losyonun içerisinde yer alan etken maddesine herhangi bir alerjiniz var ise kesinlikle bilinçsiz kullanmamalısınız. Kalmosanı iltihaplı ve sulanmış cilt yüzeyleri ve hasar görmüş deriye uygulamayınız. Her türlü pişik sorununu tedavi amacıyla kullanılan Kalmosan, çeşitli nedenlerle ciltte oluşan tahrişleri iyi gelir.Acılı işlemlerde ağda, lazer epilasyon,kulak deldirme gibi durumlarda kullanabilirsiniz.

 

KALMOSAN LOSYON NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Kurulayıp çalkaladığınız losyondan biraz elinize dökün. ince bir tabaka halinde tedavi edilecek bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yedirin. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayın.Çocuklar ve yetişkinlerde günde 3-4 defa uygulanabilir.

KALMOSAN LOSYON YAN ETKİLERİ NELER?

Tüm ilaçlar gibi Kalmosan losyonun içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Topikal olarak kullanılan antihistaminikler nadiren hipersensitivite reaksiyonlanna yol açabilir. Uygulamanın yapıldığı bölgede egzama, kaşıntı ve enflamasyon görülebilir. Uygulama sonrası fotosensitivite reaksiyonları görülebilir.

KALMOSAN LOSYON FİYATI NE KADAR?

100 ml’lik bu losyonun fiyatı 10.52 TL’den satılmaktadır. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • hülya 2 gün önce Şikayet Et
    bu ilacı kullanınca cocuk kızarıp şiştı yanakları kıp kırmızı oldu acaba kullanıp böyle olan varmı neden oldu
    Cevapla