İlk görüşte tanıdık gelen lavanta kokulu, yağsız veya sıvı içerisinde antialerjik ve kaşıntı giderici maddeler içeren pembe renkli bir cilt losyonu Kalmosan kaşıntıya birebir iyi gelen bir ilaçtır. Sadece eczanelerde satılan Kalmosan hakkında merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık.

Etken maddesi Difenhidramin Hidroklorür, Kafur, Çinko oksit, Kalamin ve Gliserin olan Kalmosan losyon, böcek, sinek ısırması, arı sokması, isilik, pişik gibi basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesi için kullanılan ilaçtır. İçerisinde bulunan bileşimler sayesinde antialerjik (antihistaminik), lokal anestezik  (bölgesel uyuşma sağlayan) ve kaşıntı giderici etkileri bu losyon, aynı zamanda ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Uzman doktorun gözetiminde kullanılması gereken bu losyonun içerisinde yer alan etken maddesine herhangi bir alerjiniz var ise kesinlikle bilinçsiz kullanmamalısınız. Kalmosanı iltihaplı ve sulanmış cilt yüzeyleri ve hasar görmüş deriye uygulamayınız. Her türlü pişik sorununu tedavi amacıyla kullanılan Kalmosan, çeşitli nedenlerle ciltte oluşan tahrişleri iyi gelir.Acılı işlemlerde ağda, lazer epilasyon,kulak deldirme gibi durumlarda kullanabilirsiniz.

KALMOSAN LOSYON NASIL KULLANILIR?

KALMOSAN LOSYON NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Kurulayıp çalkaladığınız losyondan biraz elinize dökün. ince bir tabaka halinde tedavi edilecek bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yedirin. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayın. Çocuklar ve yetişkinlerde günde 3-4 defa uygulanabilir.

KALMOSAN LOSYON YAN ETKİLERİ NELER?

Tüm ilaçlar gibi Kalmosan losyonun içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Topikal olarak kullanılan antihistaminikler nadiren hipersensitivite reaksiyonlanna yol açabilir. Uygulamanın yapıldığı bölgede egzama, kaşıntı ve enflamasyon görülebilir. Uygulama sonrası fotosensitivite reaksiyonları görülebilir.

KALMOSAN LOSYON FİYATI NE KADAR?

100 ml’lik bu losyonun fiyatı 28,07 TL’den satılmaktadır. 

İLİŞKİLİ HABER

Ev tadilat kredisi nedir? Ev tadilat kredisi nasıl alınır? Ev tadilat kredisi veren bankalar

İLİŞKİLİ HABER

Vücut tiplerine göre abiye nasıl seçilir? Vücut şekline göre abiye seçimi

BİR YORUM YAPIN 12

Htc 2 gün önce

Hamileler kullanabilir mi acaba?

Emine Çepni 5 gün önce

Sivrisinek ısırığına ve alerjik olarak sırtımda ve kolumdaki kızarık ve kaşıntıma ilk defa uyguladım ve şu an çok rahatladım, icat edenlere ve bana kadar ulaştıran herkese sonsuz teşekkürlerimle

Gönül 1 ay önce

Doktorum ayağımda yıllardır geçmeyen kaşıntı için verdi, ama mümkün değil geçirmedi. Sürdüğüm anda kaşıntı başlıyor. Bana iyi gelmedi.

Taner 3 hafta önce

Bolca ayağına sür 2 gün yıkama 2 gün sonra yıka hiç bir şeyin kalmaz bolca sür

Nihat 1 ay önce

Tüm vücudum sinek isrmasindan olan izlerle doluydu 3 kere düzenli sürdüm eser kalmadı izlerden

Birgül 2 ay önce

Bugün aldım 32 tl ye eczanede İnternet te 10.50 tl ye gördüm el insaf Bebeğim 8 aylık yüzünde kızarıklık vardı ilk defa kullandım bilmiyorum artık iyi mi kötü mü

Yorumların Tümünü Okuyun