Differin jel nedir? Differin jel ne işe yarar? Differin jel nasıl kullanılır, fiyatı nedir?

16 Mart 2020, 15:00
Differin jel nedir? Differin jel ne işe yarar? Differin jel nasıl kullanılır, fiyatı nedir?

Cildinin kusursuz ve pürüzsüz görünmesini isteyen kadınların eczanedeki kremlere olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Differin jel de bu kremler arasındaki listede üst sıralarda yer alıyor. Tamamen akne lekelerini gidermede etkili bir rol oynayan Differin jel hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık. Differin jel nedir? Differin jel ne işe yarar? Differin jel nasıl kullanılır, fiyatı nedir?

Hafif ve orta dereceli akne problemlerine iyi gelen bir ilaç olan Differin jel, Adapalene jel olarak da biliniyor. Etken maddesi Adapalen olan bu jel, Taymed İlaç firması tarafından satışa sunuluyor.  Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından onaylı olan Differin jel, aslında siyah nokta (komedon), ciltteki bulunan sınırları belirgin 1cm'den küçük çaplı lezyonlar ve içerisinde cerahat bulunan kabarık lezyonların (papül ve püstül) hakim olduğu sivilcenin (akne vulgarisin) harici tedavisinde kullanılmaktadır. Uzman doktorların reçete etmesi üzerine alınan Differin jel bu günlerde oldukça popüler. Differin jel, keratoz pilaris ve diğer cilt hastalıkları içinde tedavi yöntemi olabilir.

DİFFERİN JEL NASIL KULLANILIR? 

Doktorunuz nasıl reçete ettiyse bu ilacı o şekilde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İlk defa kullanacaklar için doğru adımları sıralıyoruz. Öncelikle ellerinizi ve uygulayacağınız bölgeyi bol su ile güzelce temizleyin. Akne lekelerine değil tüm bölgeye ince bir tabaka şekilde sürün. Gün içerisinde 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır. Kullandıktan bir süre sonra değişimi sizler de fark edeceksiniz. 

Jeli gece uyumadan önce sürüp, sabah uyandığınızda yıkayın. Güneş ışınlarına karşı hassasiyet oluşturabilir. 

DİFFERİN JEL FİYATI NEDİR?

DIFFERIN % 0,1 JEL 30 gramlık fiyatı 55,05 TL'dir.

DİFFERİN JEL YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Bu jeli kullanmadan önce mutlaka uzman doktora danışmalısınız. Aksi taktirde içerisindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise daha büyük sorunlar oluşturabilir. Bunun dışında uyguladığınızda bir iki yan etki ile karşılaşabilirsiniz. Kızarıklık, kaşıntı ve batma gibi. Eğer bu belirtiler var ise kesinlikle uzman doktorunuzu arayın. Kullanmayı bırakmalısınız. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
9 Yorum Var
 • sıla 1 ay önce Şikayet Et
  sizce işe yarıyor mu akne ve scarlarım var
  Cevapla
 • Seda 2 ay önce Şikayet Et
  Reçetesiz alınıyor mu
  Cevapla
 • Sgül 1 ay önce Şikayet Et
  1-buçuk aydır kullanıyorum komedonlarımın küçük olanlarında işe yaradı.. ama abartıldığı kadar bir etkisini görmedim. Yada 2 ayı tamamlamak lazım çünkü ben cildimi dinlendirerek kullandım
 • İlkay 1 ay önce Şikayet Et
  Evet
 • Selime 3 ay önce Şikayet Et
  Nerden aldiniz kremi ben internette bulamiyorum
  Cevapla
 • İclal 3 ay önce Şikayet Et
  Eczanelerden alabilirsnz
 • İpek 3 ay önce Şikayet Et
  Benim siyah noktam vardı burnumda 10 gündür kullanıyorum etkisini gördüm azalmaya başladı
  Cevapla
 • Bahar 3 ay önce Şikayet Et
  Yüzümde lekelerde var sivilce lekelerinden başka acaba diyer lekeleride daha kuyulaştırırmı sanki büyle oldu bende
  Cevapla
 • Nur 2 ay önce Şikayet Et
  Yok koyulaştırmaz ben kullanıyorum
Yorumların Tümünü Okuyun