Vectavir ne işe yarar? Vectavir krem nasıl kullanılır? Vectavir krem fiyatı 2021

Krem rengi olmasıyla çıkan uçukların üzerini kapatan ve kısa sürede iyileşmesini sağlayan Vectavir krem hakkında bir çok soru merak ediliyor. Vectavir ne işe yarar? Vectavir krem nasıl kullanılır? Vectavir krem fiyatı nedir? Öğrenmek isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yıllardır uçuk kremi olarak eczanelerde satılan Vectavir kremin etken maddesi Pensiklovir’dir. Çıkan uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasına yarayan Vectavir, sadece eczanelerde satılan bir ilaçtır. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri gösteren Vectavir krem, gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Uçuk belirtileri (kabarma, kaşıntı ve ilgili bölgede karıncalanma hissi) var ise Vectavir kremi hemen uygulayabilirsiniz. İlacı ağız içine, burun içine ve özellikle göz ve göz çevresine temas ettirmeyiniz.  Ayrıca enfeksiyonlu bölgelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçının. Uçuklara genel olarak viral bir enfeksiyon neden olur. Virüs uzun süre durağan kalabilir ancak tetiklendiği zaman virüsler çoğalır ve uçuk meydana gelir. Bu kremi uygulamak, uçuk ağrınızın daha hızlı iyileştiği ve ağrı süresinin daha kısa olacağı anlamına gelir. 

Proctolog Rektal krem ne işe yarar ve ne için kullanılır? Proctolog krem kullanma kılavuzuİLİŞKİLİ HABERProctolog Rektal krem ne işe yarar ve ne için kullanılır? Proctolog krem kullanma kılavuzu

Yardımcı maddeleri ise beyaz yumuşak parafin, sıvı parafin, setostearil alkol, propilen glikol, makrogol setostearil eter, kırmızı demir oksit (E172), sarı demir oksit (E172) ve saf sudur.

VECTAVİR KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. İlacı uçuk yaralarının üstüne yarayı tamamen örtecek şekilde sürün. İlacı hafifçe yedirin. Bu ilaç sadece dudakların üzerindeki ve ağızın etrafındaki uçuk yaralarında kullanılmalıdır. 

Krem ile dört günlük tedaviden sonra enfeksiyon temizlenmediyse, doktorunuza danışmalısınız.

Jetex Krem neye yarar ve cilde faydaları nelerdir? Jetex Krem fiyatı 2021İLİŞKİLİ HABERJetex Krem neye yarar ve cilde faydaları nelerdir? Jetex Krem fiyatı 2021

VECTAVİR KREM FİYATI NEDİR?

Boyutu küçük ancak etkisi büyük olan Vectavir krem 2 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır.  Fiyatı ise 37.28 TL​'dir. 

Saç boyasının zararları nelerdir? Üst üste saç boyamanın zararları

İLİŞKİLİ HABER

Saç boyasının zararları nelerdir? Üst üste saç boyamanın zararları
Hussein Chalayan’ın moda sınırlarını zorlayan tasarımları...

İLİŞKİLİ HABER

Hussein Chalayan’ın moda sınırlarını zorlayan tasarımları...

BİR YORUM YAPIN 0