Sadece eczanelerde satılan Hipokort krem gündemden son zamanlarda hiç düşmüyor. Birçok enfeksiyon kaynaklı cilt rahatsızlığını tedavi eden Hipokort krem nedir, ne işe yarar sorularının yanıtını bugün sizler için araştırdık.

Etken Maddesi Hidrokortizon asetat olan Hipokort krem, deride kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaç. Uzman doktorların kontrollerinde kullanılması gereken bu ilaç, derinin iltihabi durumları üzerindeki etkisinin yanı sıra kaşıntı önleyici, iyileştirici ve kan damarlarını büzücü etkileri de mevcuttur. Kortizon seviyesi düşük olmasına rağmen mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlar arasında bulunan bu krem, bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması tavsiye ediliyor. Dış çevrede bulunan maddelerle temas sonucu oluşan  deri iltihabı (temas dermatiti), alerjik egzama (Atopik dermatit), psikolojik problemler nedeniyle sürekli kaşınmaya bağlı egzamaya iyi gelen bu krem dermotoloji önerisi ile kullanılmalıdır.

İLİŞKİLİ HABERAvil krem ne işe yarar ve Avil merhem nasıl kullanılır? Avil krem yan etkileri

 Kontakt dermatit, alerjik egzama, seboroik egzama, anal egzama, variköz egzama, lichen ruber planus, böcek ısırıkları, sedef hastalığı ve güneş yanıklarının tedavisinde bu krem kullanılır.

HİPOKORT KREMİN İÇERİĞİ;

Bu kremin aktif maddesi hidrokortizon asetat adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise zeytinyağı, siklometikon, setostearil alkol, sıvı parafın, beyaz yumuşak vazelin, polisorbat 20, i̇zopropilmiristat, gliserinmonostearat, polisorbat 80, butii hidroksianizol, triklozan, klorheksidin hidroklorür, disodyum edta ve saf sudur.

İLİŞKİLİ HABERElocon krem nedir ve ne işe yarar? Elocon kremin cilde faydaları! Elocon krem fiyatı 2021

HİPOKORT NASIL KULLANILIR?

Her uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeye az miktarda kremi uygulayın ve yavaşça ovalayın. Bu ilacı yüzünüzde, gözlerinizin veya ağzınızın yakınında veya cilt kıvrımlarının veya ince cildin bulunduğu bölgelerde kullanmaktan kaçının.

İLİŞKİLİ HABEREumovate krem ne işe yarar? Eumovate krem nasıl kullanılır? Eumovate krem fiyatı

HİPOKORT KREM FİYATI

Bu kremin güncel fiyatı 14,21 TL’dir.

İLİŞKİLİ HABER

Sağlıklı bir yaşam için mutlaka tüketilmesi gereken besinler

BİR YORUM YAPIN 1

Gulnaz 3 ay önce

Hipokort gece sürdükten sonra gündüz dışarı çıktım ve yüzüm yandı neyapabilirim

Toplam 2 beğeni