Elocon krem nedir ve ne işe yarar? Elocon kremin cilde faydaları! Elocon krem fiyatı 2020

13 Temmuz 2020, 15:17
Elocon krem nedir ve ne işe yarar? Elocon kremin cilde faydaları! Elocon krem fiyatı 2020

Atopik egzama, sedef hastalığı ve alerjik dermatit gibi çeşitli cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde oldukça etkili olan Elocon krem kısa sürede etki ederek sorunlarınızı giderebilir. Eğer siz de egzama, sedef hastalığı gibi cilt problemi yaşıyorsunuz bu kremi kullanabilirsiniz.

30 gramlık tüpler halinde satışa sunulan Elocon krem, beyaz renkli, pürüzsüz ve homojen bir ilaçtır. Etken Maddesi Mometazon furoat olan Elocon Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir kremdir. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit  ( deterjan kullanımı gibi)  ve psoriasis-sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler)  gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklıklar için kullanılan Elocon krem, kortizonlu bir hormon ilacıdır. Güçlü bir kortikosteroiddir. 

Uzman doktorların reçete etmesiyle alınan bu kremin etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Yüzünüze 5 günden fazla sürmeyiniz. Eğer şeker hastalığınız var ise doktorunuza  danışmadan; kullanmayınız. 

Çok hasar görmüş geniş cilt yüzeylerinde ve birbiriyle temas eden cilt yüzeylerinde yapılan uzun müddetli tedavilerde ya da kapalı pansuman durumlarında bu bölgelerde toksik etkilere rastlanılabilir. 

ELOCON KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.

İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz.

ELOCON KREM FİYATI

Özellikle de günümüzde ciltte meydana gelen sağlık sorunları ile birlikte egzama hastalığının tedavisi amacıyla kullanılan Elocon kremin 2020 fiyatı 28,50 TL'dir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar