Sivilcelerinden şikayetçi olanların uzman önerisiyle mutlaka kullanılması gereken bir kremle sizleri tanıştırıyoruz. Sadece eczanelerde satılan Acnedur krem kısa sürede sivilcelerin yok olmasına olanak sağlıyor. Peki Acnedur merhem ne işe yarar ve cilde faydaları nelerdir? işte sorunun yanıtı:

Etken Maddesi Tetrasiklin hidroklorür olan Acnedur merhem, bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarına karşı etki gösteren bir antibiyotiktir. Sivilce ve diğer cilt enfeksiyonlarında uzman doktorların önerdiği bu merhem, antibiyotik ilaçlar grubunda yer alıyor. Oluşmuş (cerahatlı) veya yeni oluşmaya başlamış kırmızı-pembe kabarcıklarla belirgin sivilcelerin içine nüfuz eder ve iltihabı kurutur. Yüzde alın bölgesinde, yanaklar, alna veya  enseye yakın saç diplerinde, erkeklerde sakal bölgesinde, kalça bölgesi, sırt bölgesinde, omuzlarda ve genital bölgede görülen sivilcelerin giderilmesini sağlar. 

İLİŞKİLİ HABERTritone krem ne işe yarar ve faydaları nelerdir? Tritone kremin kullanım rehberi!

  • Tedaviden iyi sonuç alabilmek için yüzünüzün temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Kremi sürdükten sonra mümkün olduğunca güneşe çıkmayın. Tedavi sırasında tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası gibi ürünler kullanmamalısınız.

İLİŞKİLİ HABERContractubex krem ne işe yarar? Contractubex krem nasıl kullanılır? Contractubex krem fiyatı

ACNEDUR MERHEM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacı uygulayacağız sivilceli bölgeyi yıkayıp, iyice kurulayınız. Kremi sivilceli cilt bölgesini tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürünüz ve hafif hareketlerle ovuşturarak cildinize yedirilmesini sağlayınız. Günde azami 2 veya 3 defa sürülebilir.

Bu ilacı yüzünüzdeki sivilceler için kullanıyorsanız, sabahleyin  ve akşamları yüzünüzü yıkadıktan sonra, iyice kurulayıp öyle sürünüz. 

ACNEDUR MERHEM FİYATI

20 gramlık tüplerde satılan Acnedur merhem fiyatı 48.01 ​TL'dir.

BİR YORUM YAPIN 2

Kaan ercan 4 ay önce

Yüzde nekadar kalmali

Hurat 5 ay önce

Yüzde ne kadar kalmalı?

Toplam 1 beğeni