Ton sür ton makyaj nedir ve nasıl yapılır? Tonsürton makyajın püf noktaları

Her yıl değişen moda trendlerinin yanı sıra artık her yıl makyaj trendleri de değişiyor. 2021 yılının en trend makyajı tonsürton oldu. Yeni makyaj trendlerini takip etmeyi seviyorsanız mutlaka hazırladığımız yazıyı incelemelisiniz. Ton sür ton makyaj trendinin ayrıntılarını öğrenmek için yazımızın içeriğine bakabilirsiniz.

Sezonun en trend makyajı belli oldu. Hem günlük hayatta kullanabileceğiniz hem de özel günlerinizin kurtarıcısı olacak ton sür ton makyaj sade ve zarif olmayı sevenlerin de bir numaralı tercihi oluyor. Yaz aylarında kullanabileceğiniz ton sür ton makyaj aslında bir moda terimi. Fransızca asıllı olan ‘ton sür ton’ deyimi Türkçe’ de ‘ton üzerine ton’ olarak açıklanabilir. Ayakkabı, çanta, kemer ve kıyafetlerin tek bir renginin farklı tonlarını kombinlemek anlamına gelen tonsürton makyaj, son dönemde yükselen bej ve toprak tonları ile yapılıyor. Tonsürton makyaj ise tıpkı bu moda trendi gibi, tek bir renk kullanılarak yapılan makyajlar anlamına geliyor. 

En kolay kusursuz makyaj nasıl yapılır? Pratik makyaj önerileriİLİŞKİLİ HABEREn kolay kusursuz makyaj nasıl yapılır? Pratik makyaj önerileri

abartılı ton sür ton

abartılı ton sür ton

TON SÜR TON MAKYAJ NASIL YAPILIR?

  • Sadece göz makyajında far olarak kullanılabilen ton sür ton, yüzün her bölgesinde uygulanarak mükemmel bir uyum sağlanmasında katkıda bulunuyor.
  • Bu makyajı günlük hayatta kullanılabileceği gibi özel zamanlarda da farklı renklerle sıkça kullanılabilir. Her renk ile uygulanabilen ton sür ton uygulaması yanağınızda ve dudağınızda aynı rengin farklı tonları uygulanabilir. 
  • Sadece far ile ton sür ton uyumu yakalanacağı gibi saç rengini de makyajınızla kombinleyerek bu trendi daha kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Makyaja başlamadan önce tonsürton makyaj için ilk olarak bir ana renk belirlememiz gerekiyor.

En kolay eyeliner nasıl çekilir? Eyeliner çekme yöntemleri nelerdir?İLİŞKİLİ HABEREn kolay eyeliner nasıl çekilir? Eyeliner çekme yöntemleri nelerdir?

ton sür ton

ton sür ton

Tonsürton makyajda allık rengi de göz ve dudaklarda kullanacağın ana rengin bir tonu olmalı.

Gelelim tonsürton makyajının en önemli adımlarından birine; Gözlerinde ve yanaklarında kullandığın tona benzer bir ruj seçimi ile dudaklarını renklendirebilirsiniz.

Yılbaşında ne hediye alınır? 2023 kadın için yeni yıl hediye önerileri

İLİŞKİLİ HABER

Yılbaşında ne hediye alınır? 2023 kadın için yeni yıl hediye önerileri
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0