Felden Jel nedir ve ne işe yarar? Felden jel nasıl kullanılır? Felden Jel yan etkileri

05 Mart 2021, 09:12
Felden Jel nedir ve ne işe yarar? Felden jel nasıl kullanılır? Felden Jel yan etkileri

Felden Jel son zamanlarda kullanımı yoğunlaşan bir cilt bakım kremidir. Mutlaka uzman doktora danışarak kullanılması gereken Felden jel, eklem ve kaslarda oluşan şişliği tedavi ediyor. Peki Felden jel nasıl kullanılır aynı zamanda yan etkileri nelerdir? İşte merak edilen sorular:

Etken maddesi piroksikam olan Felden Jel, Pfizer ilaç sanayi tarafından piyasaya sürülen Pharmavision sanayi ticaret tarafından üretimi yapılan bu ilacın kireçlenme, şişlik,kas ve diz ağrıları gibi sorunlara müthiş etkili bir üründür. Yoğun kullanılmaya başlanan Felden jel, açık renkli bir görünümü vardır. Özellikle hap kullanmak istemeyenler için güzel bir alternatiftir. İçeriğinde ayrıca Carbopol 940 ve Propilen glikol gibi yardımcı etken maddelerde içermektedir. Non-steroid antiinflamatuvar ilaç sınıfında yer alan bu krem özellikle kas ve eklem ağrılarını geçirmekte etkilidir. Ayrıca yine ciltte sürüldüğü bölgede şişkinliği azaltmaya ve ağrıları geçirmeye yardımcı olmaktadır.50 gramlık formlarda satılan cilt ilacı olan Felden jel, sorunlu bölgeye sürüldükten sonra hızlı bir şekilde fayda sağlamaktadır. Topikal kullanımdan dolayı da yan etki riski son derece azdır. Mavi beyaz küçük bir kutusu vardır, bunun üzerinde markası da belirgin bir şekilde görülmektedir.

Felden jel, eklem ve kaslarda oluşan şiddetli ağıyı gidermek için kullanılır.  Burkulma, incinme (diz kapağı, bilek, ayak bileği) durumlarda uygulanabilen bu krem aynı zamanda dejeneratif eklem hastalığının iyileştirilmesinde kullanılır. Romatizmanın iyileştirilmesinde tercih edilir.

FELDEN JEL NASIL KULLANILIR?

Felden jel kullanımı; Nohut büyüklüğünde alarak cilt üzerinde kalmayana kadar hafif masaj yaparak iyice yedirin. en az 3 saat deride kalmalı bu süreden önce yıkamayın.  Sürme işlemi tamamlandıktan sonra bu bölgenin üzerini kesinlikle herhangi bir şeyle kapatmayın. Günde 3 ya da 4 defa bu şekilde 6 saat aralıklarla kullanılmalıdır.

30 gün fazla kullanılmamalıdır. Bu süre zarfında fayda göremezseniz bile kullanımı bırakın.

FELDEN JEL FİYATI

Felden jel fiyat 17.13 TL’den satılmaktadır. 

FELDEN JEL YAN ETKİLERİ

- Karında hafif ağrının oluşması

- Midede hazımsızlık ve mide bulanması

- Güneşe karşı ciltte hassaslık

- Ateş

- Vücutta deri döküntüsü ve kaşıntı hali

- Yüzde,dudakta,boğazda şişme

- Ciltte kızarıklık

- Nefes darlığı (dispne)

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • rektör 2 ay önce Şikayet Et
    bel fıtığı için de yazmıştı doktor. bir faydasını görmedim.
    Cevapla