Tresan ısırgan otlu şampuan ne işe yarar? Tresan ısırgan otlu şampuan nasıl kullanılır

Günümüzde trend olan ısırgan otlu bitkisel ürünler arasında Tresan markasının şampuanı da yer alıyor. Faydalarıyla saçları güçlendiren ve birçok sorunu ortadan kaldıran Tresan ısırgan otlu şampuanı detaylı bir şekilde sizler için mercek altına aldık.

Isırgan otu, herkesin görünce kaçtığı dokunduğumuzda elleri yakan ve kaşındıran bir bitkidir. Yapraklarında bulunan tüp şeklindeki tüylere temas edildiğinde içeriğinde bulunan kimyasal asit cildi tahriş eder, kızarıklığa ve kaşıntıya neden olur. Ancak yapılan araştırmalara göre ısırgan otu çok faydalı bir bitkidir. Tarih boyunca birçok ağrının ve hastalığın tedavisinde kullanılmış olan ısırgan otu güzellik ve bakım alanında da yükselen trendler arasında. Hem şampuanlarda hem de kremlerde kullanılan ısırgan otu, tüm dünyada yaygın olarak yetişmektedir. Kozmetik sektöründe çok bilinen Tresan markası da içeriğinde ısırgan otu bulunan bir şampuan çıkardı. 

  • Isırgan özünden gelen doğal güzelliği formüle eden bu saç bakım ürünü, dolgun ve ışıltılı saçlara kavuşmanızı sağlıyor sloganı ile gündem olan Tresan şampuan,  alerjileri tedavi etmek ve rahatlatmak için birebirdir. 
     
  • Isırgan otu da kapsamlı bir şekilde incelenmiştir ve Alzheimer hastalığı, artrit, mesane enfeksiyonları, bronşit, bursit, diş eti iltihabı, gut, kurdeşen, böbrek taşları, larenjit, multipl skleroz, PMS, prostat büyümesi ve tendinit tedavisinde umut vaat etmiştir. 

Sülfatsız şampuan nedir? En iyi sülfatsız şampuan önerileri 2021İLİŞKİLİ HABERSülfatsız şampuan nedir? En iyi sülfatsız şampuan önerileri 2021

PEKİ TRESAN ISIRGAN OTLU ŞAMPUAN NE İŞE YARIYOR?

Isırgan otu saç dökülmesi ile mücadelede en eski tedavilerden biridir. Isırgan otu kapsülleri ve çayı, saç dökülmesini dahili olarak tedavi etmek için tüketilebilir, ısırgan saç şampuanı kullanarak iyi bir saç derisi masajı, saç dökülmesiyle etkili bir şekilde mücadele eder.

Isırgan sadece saç dökülmesi ile mücadelede yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda saçların yeniden çıkmasına da yardımcı olur. Isırgan otu yaprakları silika ve kükürt bakımından zengindir. Bu saçların daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. Saçları ısırgan özlü şampuan ve su ile durulamak, kaybedilen saçların yeniden çıkmasına neden olur ve ayrıca orijinal saç rengini geri kazanmaya yardımcı olur.

Tresan Isırgan Otu Güçlendirici Bakım Şampuanı yağlı saçlar için özel olarak ısırgan otu özütü ile formüle edilen bir şampuandır. Günlük kullanıma uygun olan bu şampuan, cildin pH değerlerine uygun olduğu için cildinizde herhangi bir reaksiyona yola açmaz. Bu şampuanın içinde insan sağlığına zararlı olan paraben ve gluten gibi maddeler yoktur. 

-Tüm kozmetik marketlerde satışa sunulan Tresan şampuan özellikle hasarlı ve yıpranmış saçları içten tedavi eden, onaran ve besleyen bir saç bakım ürünüdür. Çünkü içerisinde saçlara çok faydalı olan panthenol maddesi ile zengileştirilmiş ürün bulunmaktadır.

TRESAN ISIRGAN OTLU ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?

Bu saç bakım şampuanını ıslak saçlara ve saç derisine masaj yaparak uygulayın. Ardından ılık suyla durulayın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Kahvaltıda zerdeçal yerseniz ne olur? Zerdeçalın faydaları nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

Kahvaltıda zerdeçal yerseniz ne olur? Zerdeçalın faydaları nelerdir?

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0