Bengay krem ne işe yarar ve Bengay krem neye faydası var? Bengay krem nasıl kullanılır?

28 Şubat 2021, 08:36
Bengay krem ne işe yarar ve Bengay krem neye faydası var? Bengay krem nasıl kullanılır?

Çeşitli sebepler dolayısıyla vücutta gelişen enfeksiyon ve ağrı gibi rahatsızlık hissini en aza indirmeye yarayan Bengay krem, son günlerde ne çok aranan ilaçlar arasında. Sadece eczanelerde reçete ile satılan Bengay krem, ne işe yarar ve nasıl kullanılır konusunda tüm soruları sizler için yanıtlıyoruz.

Cilde haricen uygulanarak kullanılan, iltihap giderici, kas gevşetici ve ağrı kesici nitelikte bir krem olan Bengay krem, uygulama bölgesindeki kas ve sinirleri gevşetir, cilde serinlik hissi vererek ağrıların geçmesine yardımcı olur. Problemli bölgeye günde 2-3 kez uygulanarak kullanılması tavsiye edilen Bengay kremin, sıcak su torbası veya bandaj ile uygulanması tavsiye edilmez.Beyaz renkte, yağsız ve pomad formunda üretilen Bengay, cilde uygulandığı takdirde cilt üzerinde yanma ve kızarma meydana gelmesine sebep olur. İçeriğinde bulunan mentol cilde ferahlık hissi verir. Bu kremin iki tane etken maddesi mevcuttur. Birincisi bir salisilik asit türü olan metil salisilat ve diğeri de mentoldür. Bu pomad, kas ağrıları, eklem iltihapları ve kas tutulmalarını tedavi eder. Kasları gevşettiği için sıkça kullanılır. Eklem bölgelerindeki ağrılar, tutulmalar ve romatizmal ağrılara iyi gelir. 

BENGAY KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
İnce bir tabaka halinde, ağrılı bölgeye sürünüz ve yavaş yavaş masaj yaparak yediriniz. Günde 2-3 kez uygulanmalıdır.

BENGAY KREMİN FİYATI

Bengay krem, eczanelerde 11.46 TL’den satışa sunulmaktadır.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar