Uyuz hastalığına iyi gelen eczanedeki kremler 2024!

Son dönemde özellikle güzellik merkezlerindeki epilasyon cihazlarından bulaşan uyuz hastalığına karşı çözüm olacak eczanedeki kremleri sizlerle paylaşıyoruz. Uzun bir süre geçmeyen uyuz rahatsızlığına karşın en etkili 3 krem aşağıdaki yazımızda.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Uyuz hastalığı, bilimsel adı sarcoptes scabiei olan mikroskopik sekiz bacaklı akarların sebep olduğu bir enfestasyondur. Bu hastalıkta uyuz böceklerinin dişileri derinin dış tabakalarına yumurtalarını bırakır. Akarların deriye yumurtalarını bırakması, deride bir alerjik tepkimeye, ağır kaşıntıya ve döküntüye neden olur. Uyuz hastalığı tipik olarak, akarların bir kişiden diğerine geçmeleri için yeterince uzun süren ciltten cilde temas yoluyla yayılır. Yatak takımları veya havlular gibi paylaşılan kişisel eşyalar üzerinden de yayılabilir. Ailenin bireyleri ve cinsel partnerler arasında da kolayca yayılabilir. Normal bir el sıkışması ya da sarılma, uyuz akarının bulaşması için uygun bir yöntem değildir. Uyuz akarı çok yavaş sürünen bir varlıktır, zıplayamaz, uçamaz. İstanbul'da uyuz salgını yaşanmasıyla ilgili haberler gündemden düşmezken bir de buna eczanelerde ilaç bulamama korkusu eklendi. 

Aşağıda uyuz tedavisi için kullanılan bazı kremlerin kullanım şekilleri ve dozları hakkında bilgi verilmiştir. Her ilaç, hastanın kendi durumuna göre özel olarak doktor tarafından verilir, bu nedenle doktorunuza tanışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.

Uyuz nedir? Uyuz hastalığı nasıl anlaşılır? Uyuz belirtileri nelerdir? Uyuz nasıl tedavi edilirİLİŞKİLİ HABERUyuz nedir? Uyuz hastalığı nasıl anlaşılır? Uyuz belirtileri nelerdir? Uyuz nasıl tedavi edilir

  • - DERMİTON LOSYON - 314,48 TL:

DERMİTON LOSYON

DERMİTON LOSYON

100 ml’lik sprey başlıklı cam şişelerde pazarlanan, krotamiton içeren ve
haricen kullanılan bir losyondur. DERMİTON; güneş yanığı, kuru egzema, kaşıntılı deri iltihabı (dermatit), alerjik döküntüler, ciltte çeşitli nedenlerle oluşan kaşıntılı döküntüler (ürtiker), su çiçeği, böcek ısırıkları ve sokmaları, pişik ve kaşıntı nedeni ile oluşan cilt hassasiyetlerinin ve kaşıntısının giderilmesinde ve uyuz tedavisinde kullanılır. 

Uyuz belirtileri

Uyuz belirtileri

DERMİTON NASIL KULLANILIR?

Uygun kullanım ve dozu / uygulama sıklığı için talimatlar:

Kaşıntı: Etkilenen bölgeye günde 2-3 kez tatbik edilir. DERMİTON, her uygulama sonrası 6 – 10 saatlik bir rahatlama sağlayacaktır.

Uyuz: Ilık bir banyo yaptıktan sonra cildinizi iyice kurulayınız ve DERMİTON’u yüzeyde görünür losyon kalıntıları kalmayacak şekilde tüm vücudunuza (yüz ve baş bölgeleri dışında) 3 uygulayınız. Bu uygulama 3 – 5 gün süre ile günde bir kez, tercihen akşamüzeri tekrarlanmalıdır.  Özellikle ev tozu akarlarının çoğalmasına (mite infestasyona) açık bölgeler (örneğin kıvrım bölgeleri, bilekler, koltuk altı ve genital bölgeler) tedaviye alınan cevap açısından dikkatle incelenmelidir. İltihap oluşumu olan bölgeleri DERMİTON uygulanmış bezle kapatınız. Tedavi devam ederken bir sonraki uygulamadan kısa süre önce banyo yapabilirsiniz.

  • - ANTİ SKAB KREM - 236,86 TL : 

ANTİ SKAB KREM

ANTİ SKAB KREM

Anti Skab krem cildinizi enfekte eden ve tahriş eden akarlar adı verilen küçük böceklerin neden olduğu uyuz tedavisinde kullanılır. Bu krem, piretroid olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Bu krem, akarları ve yumurtalarını felç ederek ve öldürerek çalışır. 

ANTİ SKAB KREM NASIL KULLANILIR?

Hem losyon hem de krem ​​için, ürünü boyundan ayak tabanlarına kadar tüm alanı kaplayarak cilde masaj yapın. Parmaklar ve ayak parmakları arasındaki, tırnakların ve ayak tırnaklarının, bileklerin, koltuk altlarının, genital bölge ve kalçaların altındaki alanlara özellikle dikkat edin. Bu kremi yüz bölgesine uygulamayın. Bu krem, cilde emildiğinden kaybolacaktır ve cildi görünür bir tabakaya kaplamak gerekli değildir. 

  • - ZALVAR DERİ KREMİ - 164,64 TL :

ZOLVAR DERİ KREMİ

ZOLVAR DERİ KREMİ

Kasık biti ve uyuz tedavisinde kullanılan anti parazit ilaçtır. Deriye yerleşen dış parazitlerin sebep olduğu cilt problemlerinin birkaç uygulama ile ortadan kalkmasını sağlar ve tekrar vücuda yerleşmesini engeller. Zalvor kremin her 1 gramında 50 mg permetrin etken maddesi bulunmaktadır. Bu etken madde bit ve benzeri dış parazitlere sinir sistemi üzerinden etki göstererek ortadan kalkmasını sağlar. 

ZOLVAR DERİ KREMİ NASIL KULLANILIR?

İlacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Uyuz tedavisinde öncelikle duş alın ve tüm vücudunuzu kurulayın. Göz ve dudaklar dışında hiçbir noktayı atlamadan 1 kutu ilacı bütün vücudunuza sürün. İlaç 8 - 14 saat vücudunuzda kaldıktan sonra tekrar duş alabilirsiniz.

Yasemin.com ailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz... Kullandıktan sonra mutlaka yorum yapın! 

"Biz neden yapmayalım" diyerek yola çıktı! Yasemin Arslan kadın girişim yolundaki başarısı

İLİŞKİLİ HABER

"Biz neden yapmayalım" diyerek yola çıktı! Yasemin Arslan kadın girişim yolundaki başarısı
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 2

Hikmet 7 ay önce

sedir ağacı katranı mükemmel sonuç veriyor

Toplam 1 beğeni

selçuk 1 yıl önce

Ben askerden geldiğimde olmuştu 1998 de askeri hastane ismini tam telefuz edemediğim skabin likit ford diye bir ilaç vermişlerdi mükemmel sonuç alındı 2-3 günde birşey kalmıyor tabiki şuan üretiliyormu bilmiyorum.

Toplam 11 beğeni