Kollardaki sarkıklık nasıl geçer? Kol sarkmalarını toparlayan en etkili yöntem

Kollardaki sarkıklık özellikle yaşlanma, derinin gevşek olması, hareketsizlik, ani kilo kaybı, hormonal değişiklikler, kilo almak ya da sağlıklı beslenme sonrasında meydana gelen sarkmalardır. Günümüzde çok fazla kadının yaşadığı bu durum nasıl geçer? Kol sarkmalarını toparlayan en etkili yöntem nedir? sorularının yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Kadınların 30 yaşından sonra karşılaştıkları kol sarkması, pek çok nedene bağlı olarak görülebilmektedir. Bunların başında yaş ve yer çekiminin etkisi geliyor. Yer çekimi nedeniyle kollarda aşağı doğru bir sarkma görmek mümkündür. Kol sarkmaları gerek görüntü, gerekse sürtünme/terleme gibi sorunlar nedeniyle yaşam kalitesini etkileyebilir. Bu sorun özellikle deri canlılığını etkileyen östrojen hormonu eksikliklerinde (menopoz sonrası ya da yumurtalıkları alınanlar) belirgindir. Kol sarkmalarınızı seviyesine göre cerrahi veya ameliyatsız yöntemlerle yok edebilir, daha genç görünüme kavuşmanızı sağlayabiliriz.

Eğer kol sarkmasına kesin çözüm arıyorsanız, öncelikle hayatınızda şekeri ve yağı tamamen çıkarmanız gerekmektedir. Bununla birlikte kol sarkması için kremlerden yararlanılabilir. Bu kremler deride sıkılaşma meydana getirir. Fakat çözüm kalıcı değildir. Eğer spor ve beslenme ile desteklenmezse, sarkma problemi tekrar görülebilir.

Kepçe kulak nedir ve neden olur? Kepçe kulak ameliyatı (Otoplasti) nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABERKepçe kulak nedir ve neden olur? Kepçe kulak ameliyatı (Otoplasti) nasıl yapılır?

 

PEKİ KOL SARKMALARI NASIL GEÇER?

Kol sarkmaları için krem, sıkılaştırıcı korse, kol egzersizleri geçici çözümler sunabilir. Son yıllarda şişmanlık (obezite) tedavisinde yaşanan ilerlemeler sonrası vücut estetiğinin bir parçası olarak, kollara yönelik estetik girişimler, dünyada ve ülkemizde de sık uygulanan tedaviler arasına girmiştir. Fakat ileri derece kol sarkması olan hastanın bu sorundan kurtulması için tek ve kalıcı çözüm yöntemi ameliyattır. Eğer kol bölgenizdeki yağlanma sizi çok rahatsız ediyorsa ameliyat olmanız kaçınılmazdır.

Kol germe estetiği olan hastaların bu ameliyatı belirli aralıklar ile tekrarlaması gerekmemektedir. Tek seferlik bir ameliyattır. Germe işlemi sonrası kol eski haline dönmez. Ancak hasta aşırı kilo alıp vermeyi alışkanlık haline getirmişse, kol sarkmaları kaçınılmaz olacaktır.

KOL SARKMALARINI GİDEREN BİTKİSEL YÖNTEMLER:

  • Vücutta metabolizmayı hızlandıra ve yağ yakımı gerçekleştiren yöntemler, kol sarkmasına doğal çözüm olmaktadır. Bu konuda yağ yakıcı bitki çayları etkili olabilir. Tüketilen bitki çayları insanlarda metabolizma hızının yükselmesini sağlar. Bu da vücudun çok daha hızlı bir biçimde yağlarından kurtulması anlamına gelir. Böylece kol bölgesindeki yağlar giderilebilir ve sarkma problemi toparlanabilir.

  • Vücutta doğal kolajen üretimini destekleyen, elastikiyet kazandıran yöntemler, kol sarmasına ameliyatsız çözüm olacaktır. 
  • Buna ek olarak protein içeren besinlerin tüketiminin artması gerekir. Bu sayede kas oranı artar ve yağ oranı azalır. Egzersizlerden de daha iyi sonuçlar alınır. Bu sonuçlar kolların gelişimi ve kas oranının artmasını sağlar. Böylece kolların sarkması durumu ortadan kalkar ve sıkılaşma meydana gelir.
Yeni açılan deniz hattı seferleri hangileri? Yeni açılan deniz hattı seferleri ne kadar?

İLİŞKİLİ HABER

Yeni açılan deniz hattı seferleri hangileri? Yeni açılan deniz hattı seferleri ne kadar?
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0