Coquette makyaj trendi nedir ve nasıl yapılır? Coquette makyaj uygulaması

Son günlerde Tiktok'u meşgul eden ve tüm kadınların dikkatini çeken yeni bir trend ortaya çıktı. 17. yüzyıldan kalma olmasına rağmen çok beğenilen bu trendin ismi Coquette. Bol bol pembe allık uygulamasıyla yapılan Coquette makyaj trendine dair tüm detaylar yazımızda.

Güzellik ve moda dünyasında ortaya çıkan bir trendi fark etmiş olabilirsiniz: Çok fazla pembe var, fiyonklar ve inciler gibi çok sayıda kadınsı aksesuar...Sosyal medyayı ele geçiren  en son güzellik ve moda trendi Coquette vazgeçilmezini olacak türden. Coquette makyaj stili, çoğunlukla kendisiyle aynı isme sahip giyim modasını tamamlamak için yapılan ve bu stilin izlerini taşıyan bir makyaj görünümüne verilen isimdir.  Tıpkı coquette giyimde olduğu gibi coquette makyajında da ultra feminen, dikkat çekici ve aynı zamanda sevimli bir görünüm oluşturuyor. 

COQUETTE MAKYAJ

COQUETTE MAKYAJ

17. yüzyıldan kalma Fransızca bir kelime olan coquette, o dönemde çok fazla ilgi görmemiş. Ancak  TikTok ve Instagram kullanıcıları bu kelimeyi duyar duymaz popüler hale getirdi. COQUETTE MAKYAJ

COQUETTE MAKYAJ
Coquette makyajının vazgeçilmez bir unsuru, şüphesiz allıktır. Bu özgün makyaj tarzı, özellikle üst yanak kemiğinin üzerini kaplayan ve göz kapağına kadar uzanan bir allık uygulamasıyla kendine özgü bir merkez oluşturur. 

PEKİ COQUETTE MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Coquette makyaj uygulamasında ilk etap göz altlarının pürüzsüz olması çok önemlidir. Ten renginize uygun bir kapatıcı ile göz altı morluklarınızı nötrleyin.

COQUETTE MAKYAJ

COQUETTE MAKYAJ

Coquette makyaj stilinde pembe simli allıklar sevimli ve masum görünümünü elde etmenize yardımcı olacaktır. Pembe, şeftali ve kırmızı alt tonlu allıklar bol miktarda uygulayabilirsiniz. Yanaklarda tıpkı utanınca kızarmış gibi doğal bir allık görünümü elde ediliyor.

Bakışlara dinamik ve çarpıcı bir etki kazandırmak için uzun ve ince kirpik görünümü tercih ediliyor. Bu makyajda yoğun maskara uygulamasının aksine kirpikler tek tek ayrılıyor, uzatılıyor ve kıvrılıyor.

Coquette makyajında feminenlik, baskın renkli makyaj ürünlerini bol miktarda kullanmaktan değil; doğal renkleri hafifçe uygulamaktan geliyor. Dudak makyajı çoğu zaman bir lip gloss’la tamamlanıyor.

Çanakkale'nin hangi yemeği meşhur? Çanakkale'nin en meşhur yemek tarifleri!

İLİŞKİLİ HABER

Çanakkale'nin hangi yemeği meşhur? Çanakkale'nin en meşhur yemek tarifleri!
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0