'Cold Girl' makyajı nedir ve nasıl yapılır? Üşümüş kız makyaj trendi

Kışın pembeleşen cilt görünümünden hoşlananlar için muhteşem bir haberimiz var. Sizi kış mevsiminin gelişiyle birlikte ortaya çıkan yeni güzellik trendi ‘Cold girl’ ile tanıştırıyoruz. 'Cold Girl' makyajı nedir ve nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla yazımızda.

TikTok’un hayatımıza kattığı enteresan güzellik trendlerine bir yenisi daha eklendi! ‘Cold Girl’ (Üşümüş kız) makyajı, soğuk havaların gelişiyle birlikte güzellik alışkanlıklarınızı baştan yazabilir. “Cold Girl” makyaj trendi aslında tam olarak isminin anlamını içeriyor. Üşümüş kız trendi olarak dilimize çevrilen bu akım, soğuk havalarda cildin aldığı pembe tonu ön plana çıkarmayı hedefliyor ve ciltte oldukça doğal bir görünüm yakalanmasına imkan tanıyor. Peki bu trend tam olarak nedir? İşte sosyal medyanın viral haline gelmiş makyaj akımı hakkında bilmeniz gereken her şey!

Üşümüş kız

Üşümüş kız

Amaç, sanki dışarıda bir kardan adam yapıyormuşsunuz gibi, biraz ışıltı katılmış şekilde yüzün kızarmış görünmesidir. Gerçekten kara ve soğuğa gerek kalmadan bu sağlıklı görünümü kolay bir şekilde yakalayabildiğinizi düşünün.

Cold Girl

Cold Girl

Bu görünümü oluşturmanın en iyi yanların biri ise, onlarca farklı makyaj malzemesine ihtiyacınız olabilecek sosyal medyada viral olmuş makyaj görünümlerinden oldukça farklı olması. Çünkü bu görünümü kolay bir şekilde, zaten makyaj çantanızca çok büyük bir olasılıkla olan ürünler ile de yakalayabilirsiniz.

Cold Girl

Cold Girl

COLD GİRL MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Cilt tonunuz ile aynı ya da biraz daha açık renkte bir fondötenle işe başlayın.

Kapatıcı ile küçük kusurlara veda edin.

Kışın soğuktan yüzünüz parlamaz bu nedenle transparan pudra ile tüm yüzünü sabitleyin ve mat bir görünüm elde edin.

Yüzünüzün soğuktan kızardığında nasıl bir renk aldığını düşünün. Olabildiğince en pembe tondaki allığı yanaklarınıza ve burun ucunuza uygulayın. Soğuktan üşüdüğünüzde burnunuzun ucu da kızaracaktır.

Şimdi de biraz ışıltı elbette! İnci veya krem tonlardaki ışıltılı farı göz kapaklarınıza uygulayın, özellikle göz pınarlarını iyice aydınlatın.

Dilerseniz ince bir eyeliner sürebilir ya da direkt maskaraya geçebilirsiniz.

Dudaklarınıza ise yanaklarınızda kullandığınıza benzer tonlarda pembe bir ruj uygulayın.

 

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0