Biberiye yağının saçlara faydaları neler? Biberiye yağı saça nasıl uygulanır?

Son dönemde güzellik trendlerini belirleyen TikTok'ta biberiye yağı sayesinde sağlıklı saçlara sahip olduklarını paylaşan kullanıcılar günden güne artıyor. Hem Instagram fenomenlerinin hem de bir çok uzmanın önerdiği biberiye yağına dair tüm detayları bugünkü yazımızda paylaşıyoruz.

Biberiye bitkisi denince akla gelen ilk şey muhtemelen damakta bıraktığı karakteristik lezzetidir. Çok uzun süredir bu coğrafyanın mutfaklarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan biberiye, Akdeniz’in herdem kadim, yeşil ve yerli bir çalısı olarak tanımlanabilir.  Ancak biberiye bitkisini sadece mutfakla sınırlı kalarak anlatmak, potansiyelinin büyük bir kısmını yok saymak olur. TikTok kullanıcıları, biberiye yağı sayesinde daha sağlıklı saçlara sahip olduklarını paylaştı. İşte biberiye yağının saça bilinmeyen faydaları:

BİBERİYE YAĞININ SAÇA FAYDALARI

BİBERİYE YAĞININ SAÇA FAYDALARI

BİBERİYE YAĞININ SAÇA FAYDALARI NELER?

 Saç dökülmesini azaltan biberiye yağı, saç derisini canlandırırken saç tellerine parlaklık kazandırır. Saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olan ve güçlendiren biberiye yağı, aynı zamanda kepek oluşumunu da engeller.

♦ Kan dolaşımına iyi gelirken, düzenli olarak kullanıldığında saçı besleyerek ve saç köklerini uyararak saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

  Saç derisini besler ve sağlıklı hale getirir.

  Saçları yumuşatıcı etkisi bulunur. Zeytinyağı ile kullanımında bu etki daha da güçlenir.

Birçok bitki yağı ile biberiye yağı karıştırılarak elde edilecek yeni karışımın daha aktif ve etkili hale gelmesini sağlar.

Biberiye yağı, saça canlılık katarak daha göz alıcı gözükmesini sağlar.

Mevcut durumda kullanılan şampuanın içine 20-30 damla kadar sıkılarak kullanılabilir.

Haricen de kullanılabilen yağ eğer direkt olarak saça uygulanırsa 1 saat beklenmesi ve daha sonra yıkanması gerekir.

BİBERİYE YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

BİBERİYE YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

PEKİ BİBERİYE YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

Her saç tipi için kullanabileceğiniz biberiye yağını doğrudan masaj yaparak saç diplerinize uygulayabilirsiniz. Ya da saç bakım rutininizdeki ürünlerle birlikte de kullanabilirsiniz.

Saçı daha parlak ve dolgun bir görünüme kavuşturması için haftada birkaç kez kullanmanız gereken biberiye yağını saçınızda en az 30 dakika bekletmeyi de ihmal etmeyin.

Bahçe temizliği nasıl yapılır? Bahçe temizliği ve düzeni için öneriler

İLİŞKİLİ HABER

Bahçe temizliği nasıl yapılır? Bahçe temizliği ve düzeni için öneriler
Kulak arkasını 5 dakika ovalayın bakın ne oluyor! Kulak masajının faydaları neler?

İLİŞKİLİ HABER

Kulak arkasını 5 dakika ovalayın bakın ne oluyor! Kulak masajının faydaları neler?
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0