Kore cilt bakımı Slugging nedir, nasıl uygulanır? Vazelin Slugging trendi

iktok’ta popüler olan ve dünyaya yayılan Slugging tekniği tüm kadınların dilinde dolaşıyor. Bu trend, özellikle cilt bakımı konusunda akla ilk gelen ülkelerden biri olan Güney Kore’de yaygınlaşmaya başlamıştır. Güney Korelilerin parlak, nemli ve dolgun bir cilde sahip olmasına slugging yönteminin yardımcı olduğu görülmüştür. Peki Kore cilt bakımı Slugging nedir, nasıl uygulanır?

Cildimiz mevsim değişikliğinde  kurumaya hatta bazen de pul pul dökülmeye başlar. Bu nedenle düzenli cilt bakımı rutinini ihmal etmemek gerekiyor. Bakım rutinine farklılıklar eklemek isteyenler için Tiktok’ta popüler hale gelen güzellik trendlerinden Slugging, Kore cilt bakımı olarak da biliniyor. Slugging ciltte nemi depolamayı amaçlayan bir teknik. Cilt çok fazla nem kaybederse kurur ve çatlayabilir. Ayrıca su kaybını durdurur veya azaltacak şekilde cildi kapatmayı amaçlar. Akşam bakımının son adımı olarak cilde vazelini sürmek şimdi sıklıkla tercih edilen bir nemlendirme yöntemi olarak öne çıkıyor.

Kore cilt bakımı Slugging nedir,

Kore cilt bakımı Slugging nedir,

TikTokİLİŞKİLİ HABERTikTok'ta trend olan anti-aging krem tarifi! Evde sıkılaştırıcı krem nasıl yapılır?

Slugging, başlangıçta yalnızca yüze odaklanıyordu. Ancak vücudun diğer kısımlarında da uygulanabiliyor. Ayda iki ila üç defadan fazla yapılmaması tavsiye ediliyor. Deneyenlerin yatağa yağlı bir ciltle girmesine neden oluyor. Kuru ciltten, sivilcelerden kurtulmak için mantığa aykırı gelebilir; ancak bu eğilim, nemi hapsetmek ve cilt bariyerinizi onarmak için kullanılıyor.

SLUGGİNG NASIL UYGULANIR?

SLUGGİNG NASIL UYGULANIR?

Cam gibi cildin sırrı İLİŞKİLİ HABERCam gibi cildin sırrı 'Galss Skin'! Koreli kadınların 'Galss Skin' trendi nasıl uygulanır?

SLUGGİNG NASIL UYGULANIR?

Vazelini cildin kuru bölgelerine uygulamadan önce normal gece kreminizi veya nemlendiricinizi sürmelisiniz. Herhangi bir ürünü uygulamadan önce yüzünüzdeki cildi temizlemeniz çok önemli Vazelini uygulamadan önce cilt bakım ürünlerinizin, cilt tarafından tamamen emildiğinden emin olmak için birkaç dakika bekletmek en iyisi. Daha sonra ince bir vazelin tabakasıyla cildinizi kapatabilirsiniz.

Bazıları vazelinin gece boyunca ciltte bırakılmasını tavsiye eder. Ancak uzmanlar, cildi çok uzun süre kapadığı için cilde zarar verebileceği uyarısında bulunuyor. Bu nedenle, gece boyunca vücudunuzda kullanmak istiyorsanız, bunu çok sık yapmamak en iyisi. Vazelini vücudunuzun her yerine gece boyunca uyguladığınızda pijamalarınıza ya da nevresimlerinize bulaşacağını da aklınızda bulundurun.

En iyi tesettür giyim markaları nedir? Tesettür giyim alışverişi nereden yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

En iyi tesettür giyim markaları nedir? Tesettür giyim alışverişi nereden yapılır?
Kızarmış cevizli güllaç nasıl yapılır! Nefis kızarmış güllaç tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Kızarmış cevizli güllaç nasıl yapılır! Nefis kızarmış güllaç tarifi
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0