Anne adaylarının hamilelik döneminde en sık karşılaştığı 5 rahatsızlığı tedavi yöntemleriyle birlikte sizler için anlattık...

Hamilelik döneminde görülen şikayetler, her anne adayında aynı etkiyi göstermese de bir çoğunun yaşadığı sıkıntılar aynıdır. Mide bulantıları başta olmak üzere el- ayak şişliği, mide yanması, kramp ve ödem gibi rahatsızlıkları olan anne adayları uygulayabileceği pratik yöntemlerle hepsinin üstesinden gelebilir. Peki hamilelikte görülen şikayetler nasıl geçer? İşte yanıtı...

1- BAŞ AĞRISI

Genellikle hamileliğin ilk dönemlerinde görülen baş ağrısını, uygulayacağınız soğuk kompreslerle geçirebilirsiniz.

2- MİDE YANMASI

Hamileliğin 20. ve 25. haftalarında kendini gösteren mide yanması, anne adaylarını bu dönemde epey zorlar. Mide yanmasının geçmesi için öğünlerinizi arttırmayı deneyerek, bol baharatlı ve acılı besinlerden kaçınmalısınız.

3- ÖDEM

Ödemi yok etmenin en etkili yöntemlerinden biri de tuz tüketimini azaltmak ve bacağı yüksekte tutmaya gayret göstermektir. Ödemle beraber el ve ayaklar şişlik görülüyorsa muhakkak doktora görünmelisiniz.

4- KABIZLIK

Kabızlığın geçmesi için dikkat etmeniz gereken ilk önemli kriter, bol miktarda sıvı tüketmek ve lifli gıdalarla beslenmek olacaktır.

5- KRAMP

Genellikle kalsiyum ve magnezyum yetersizliğinde ortaya çıkan kramplar için doktor onayından geçen tabletleri kullanabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

İşitme duyusuna iyi gelen besinler

İLİŞKİLİ HABER

Hamilelik dönemiyle ilgili en çok merak edilenler

İLİŞKİLİ HABER

Kırışıkları gideren acı biber maskesi

İLİŞKİLİ HABER

Büyük numara ayakkabı giymek çocuklar için zararlı mı?

BİR YORUM YAPIN 0