Mehmet Ali Erbil'in son sağlık durumu hakkında gelişme

14 Aralık 2018, 08:09
Mehmet Ali Erbil'in son sağlık durumu hakkında gelişme

Ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil'in doktor kardeşi Yeşim Erbil ünlü komedyenin sağlık durumu hakkında açıklar yaptı.

2 ay önce bu günlerde evinde düşerek kaburga kemiklerini kırması sonrasında nükseden hastalığı kaçış sendromu nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Mehmet Ali Erbi'in son sağlık durumunu doktor olan kardeşi Yeşim Erbil sosyal medya hesabında yayınladığı paylaşımla duyurdu.

İŞTE YEŞİM ERBİL'İN AÇIKLAMALARI;

"İyi akşamlar. Biraz daha bekleyip gelişmeleri sizlere aktaracaktık ancak zaman geçince farklı bilgiler dolaşmaya başladı, bu nedenle son durum ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Abim hâlâ yoğun bakımda ve solunum cihazına bağlı ancak gündüz saatlerinde belli aralıklarla cihazdan ayrılıyor. Bunun amacı kendi solunumu ile nefes alıp yeterli oksijeni alabilmesini sağlamak. Bir anlamda jimnastik gibi bir uygulama. Trakeostomi (delik) olduğu için ses çıkarması zor ama yine zaman zaman sesini rahat çıkarabilecek konuma getiriliyor. Doğal olarak şu anda "sohbet" edecek durumda değil. Nerede olduğunu biliyor ancak tüm olanları özellikle anlatmıyoruz. Zeminde olan hastalığı (kaçış sendromu) nedeni ile normal koşulda küçük olumsuz şeyler Mehmet Ali’de çok gürültülü seyrediyor. Bu nedenle ilerleme kaydederken bazen biraz geriye gidebiliyoruz. Sık sık bilgi paylaşmamamızın nedeni ilerleme kaydederken geri gidiş de olabilmesi. Abim kedileri çok sever, biz de sizler gibi böyle bekliyoruz güzel gelişmeleri. Henüz tam olarak 'tamam iyileşti' diyemiyoruz. Yol uzun. 

Öncelikle solunum cihazından tamamen ayrılması sonra da 56 günlük yıpratıcı sürecin hasarlarının onarılması gerekiyor. Temel hayati fonksiyonlar daha öncelikli olduğu için diğer detayların düzelmesini zamana bırakmak lazım.

Çok arayan soran var, asla vefasızlık söz konusu değil. Ben camiadan uzak olmama karşın bana bile soranlar oluyor. Sizler hep dua ediyorsunuz, benim hastaların öncelikle abimi soruyor. Sağolun hepinizden Allah razı olsun.

Sağlık Bakanımız beni aramıştı, Kültür turizm Bakanımız hastaneye gelmişti. Benim bilgim dahilinde başka siyasi cenahtan arayan soran yok. Çok önemli de değil arayan da sağolsun aramayan da... O bizim kıymetlimiz, canımız, sizin evinizin yaramaz çocuğu.. 

Umarım daha güzel haberleri en kısa sürede size veririm.. İnanılmaz bir çaba ile abime emek veren doktor arkadaşlarıma, hemşire kardeşlerime tüm ekibe teşekkür ederiz. Ben inanıyorum, bu kadar gün neler neler atlatıldı, daha iyi olacak inşallah..."

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
  • ulan 1 yıl önce Şikayet Et
    bitmedi m.ali sevdanız beeaa.
    Cevapla
  • ugur gurbetci 1 yıl önce Şikayet Et
    çok üzüldüm vallah , Allah şifa versin milleti az mı güldürdü...
    Cevapla