Canan Karatay: Yüksek kolesterol kalp krizi yapmaz

14 Aralık 2018, 08:26
Canan Karatay: Yüksek kolesterol kalp krizi yapmaz

Porf. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir televizyon programında şaşırtan açıklamalarda bulundu. Canan Karatay kolesterol tartışmalarına ilişkin, "Yüksek kolesterol kalp krizi yapmaz. Hepsi yalan... Kalp krizi geçirenlerin yarısının kolesterolü normal. İlaç satabilmek için paradigmayı değiştirdiler." diyerek sözlerine devam etti.

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ve İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Kurtoğlu yanıtladı.

Kolesterol tartışmalarına ilişkin Canan Karatay, "Yüksek kolesterol kalp krizi yapmaz. Hepsi yalan... Kalp krizi geçirenlerin yarısının kolesterolü normal. Kalp krizi geçiriyorsa, kolesterol normalse neden kalp krizi geçiriyor? Kolesterol kalp krizi yapar' demek yalandır. İlaç satabilmek için paradigmayı değiştirdiler. Kolesterol kalp krizi yapıyor' çok büyük bir yalan. Amerikan Kalp Derneği, kolesterolü kalp için risk faktöründen çıkardı." dedi.

Canan Karatay, "Hekimlik kılavuzlarla yapılmaz, kılavuzlar yol göstericidir. O kılavuzları kolesterol için konuşuyorum. Profesör de yardımcı da, aile hekim de kullanıyor. O zaman neden profesör oluyorsun?" ifadesini kullandı.

EKMEK YEMEYİN

Habertürk'e konuşan Canan Karatay, "Özel bir okulda konferans veriyorum. Herkes çiftçi. 'Sizde ilaçlama yapılıyor mu' dedim. 'Biz ilaçlama yapmazsak ceza alırız' dediler. Bitti." ifadesini kullandı.

Karatay, "Ekmek yemeyin diyorum. Unlara da bir sürü kimyasal madde katılıyor. Bu kimyasal maddeler ile miktarı artıyor, bağımlılık yapıyor ve hamur yapmakta kolaylık oluşturuyor. Bromür, kanserojen bir madde. Bromür katılmadan hakiki ekmek olur. Çin ve Meksika yasakladı. Türkiye'de ekmeğin ne kadar çok kullanıldığını siz düşünün. Vücutta iyot kullanımına mani oluyor. Bütün hormon yapan prostatta, yumurtalıkta, beyinde iyot olmazsa hücrelerimiz çalışmıyor. Bromür de buna mani oluyor." dedi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
16 Yorum Var
 • Adem 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun Sayın Canan Karatay hocamızdan milletimizi aydınlattığı için neden hastalarda bazı önemli hastalıklar iyileştirilip tamamen ortadan kaldırılmıyor neden hastalar yaşam boyu ilaca bağımlı kalıyor.
  Cevapla
 • ses 1 yıl önce Şikayet Et
  agzina beynine sağlık Hocam. Allah ilminizi arttırsın,,beyninizi gençleśtirsin ömrünüz boyunca. selamlar
  Cevapla
 • Objektif görüş 1 yıl önce Şikayet Et
  Canan Hocanın doktorluğuna laf eden yorumcular. Hoca 50 yıllık doktordur. Türkiye'nin ilk kardiyologlarındandır.VE kasıktan anjiyo yöntemini ülkeye getiren kişidir. Daha önce koldan anjiyo yöntemi vardı ve ölüm ile kolun kaybedilmesi vakaları oluyordu. Hoca Amerika; İngiltere ve G:Afrikada doktorluk yapmış ve dünyaca ünlü Doktorların yanında çalışarak tecrübe kazanmıştır. Tek suçu ilaç lobilerinin katakullelerine eyvallah etmemesi mi? Onların foyalarını ortaya dökmesidir.
  Cevapla
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu Kadin dogrulari söylüyor ama birilerinin hosuna gitmiyor ve elestiriliyor hatte meslekten uzaklastirilmaya calisiliyor.. Bosuna dememisler dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye..
  Cevapla
 • FARKINDAYIZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok büyük bir iş yapıyorsun. Devrin firavunlarına karşı kendini tehlikeye atıp, hilelerini ortaya çıkarıyorsun, hiç korkmadan insanları savunuyorsun. Biz her şeyin FARKINDAYIZ. Allah sana sağlıklı, sıhhatli, hayırlı uzun ömürler versin. Allah seni korusun. Amin.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun