Lost'un ünlü oyuncusu Mira Furlan'dan kötü haber!

26 Ocak 2021, 09:40
Lost'un ünlü oyuncusu Mira Furlan'dan kötü haber!

Lost dizisinin Danielle Rousseau'su Mira Furlan'dan kötü haber geldi. Efsane dizi ile adından uzunca yıllar söz ettiren Mira Furlan, Batı Nil virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Uçak kazası sonucu ıssız bir adaya düşen insanların yaşadıklarını anlatan ancak başroldeki karakterin rüyası olduğunun ortaya çıkmasıyla hayal kırıklığı yaratan Lost dizisinin sevilen oyuncusundan kötü haber geldi.

Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan, 65 yaşında Batı Nil virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi. Furlan'ın ailesi 'O iyilik, güç ve şefkatle dolu bir kadındı. Los Angelas'taki evinde, ailesi ile birlikte huzur içinde yaşamını yitirdi. Hepimiz onun hayatını ve mirasını sürdürmeye devam edeceğiz. Onun her zaman burada, bizimle olacağını bileceğiz' dedi.

PEKİ BATI NİL VİRÜSÜ NEDİR?

İlk kez 1937 yılında Uganda'da tanımlanan Batı Nil Virüsü, yıllar içinde dünya geneline yayılmaya devam eden bir arbovirüs enfeksiyonudur. Çoğunlukla Culex türü sivrisineklerin ısırması ile bulaşan hastalık, sıklıkla Haziran ve Eylül ayları arasında yayılır. Hastalığın dünya genelinde hızla yayılmasının sebebi, virüsü taşıyan sivrisineklerin farklı kanatlı hayvan türlerini de sokarak enfekte etmesidir. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar