Yaşam çiçeği nedir? 2021 Yaşam çiçeği kolyesi modelleri ve fiyatları

28 Nisan 2021, 09:05
Yaşam çiçeği nedir? 2021 Yaşam çiçeği kolyesi modelleri ve fiyatları

Son günlerde adını sıkça duymaya başladığımız yaşam çiçeği, evrenin ve yaşamın tüm kodunun ve başlangıcının bu sembolde gizli olduğuna inanılıyor. Yaşam çiçeği kolyesinin negatif etkileri azalttığı söylendiği için kuyumcularda birçok farklı modelde yaşam çiçeği kolyesi modelleri bulunuyor. Peki şans getirdiğine inanılan yaşam çiçeği nedir, Yaşam çiçeği kolyesi modelleri ve fiyatları nedir? İşte yanıtlar:

Yaşam çiçeği pozitif titreşimi yükselterek kişinin kendini daha iyi hissetmesini ve dışarıya yansıtmasını sağladığı düşünülüyor. Yaşam çiçeğini yüzyıllardır insanlar için özel anlamlar ifade eden sembollerin içinde en bilineni ve en kıymetlisi olarak kabul ediliyor. Yaşam Çiçeği insan ve tüm canlıların yaradılışını geometrik bir şekilde anlattığı biliniyor. Yaşam çiçeği, insanın ve tüm canlıların yaradılış düzeni yaşam çiçeğinin geometrik şekillerinde gizlidir. Dünyada “sessizliğin dili” ve “ışığın dili” olarak da bilinen yaşam çiçeğinin odak noktası, saf şeklinde ve orantısında olduğu ifade edilir. Peki en güzel yaşam çiçeği kolyesi modelleri nelerdir? İşte birbirinden güzel yaşam çiçeği kolyesi modelleri:

2021 Gümüş takı modelleri neler? En şık Gümüş takı modelleri ve fiyatları İLİŞKİLİ HABER2021 Gümüş takı modelleri neler? En şık Gümüş takı modelleri ve fiyatları

En güzel yaşam çiçeği kolye modelleri

YAŞAM ÇİÇEĞİ KOLYESİ MODELLERİ

Yaşam Çiçeğine çiçek denilmesinin nedeni sadece çiçeğe benzemesinden değil meyve ağacının evrelerini temsil etmesinden dolayıdır da. En dış çember dahil, iç içe geçmiş 20 çemberden oluşur ve her şeyin sırrını içinde sakladığına inanılır.

Yaşam çiçeği nedir

22 Ayar Altın Yaşam Çiçeği Kolye ALTINBAŞ 8.972 TL

Yaşam çiçeğinin içerisinde bulunan ilk 7 çember dünyanın 7 günde oluştuğunu simgelediğine inanılır.

Yaşam çiçeği kolye modelleri

22 Ayar Altın yaşam çiçeği kolye  ALTINBAŞ

Yaşam çiçeği geometrik şekiller ile bağdaştırılıyor ve semavi dinlerin hemen hemen hepsinde yaşam çiçeği kullanılıyor. Yaşam çiçeğinin içerisinde ayrıca Platon’un 5 cismi ile Metatron’un küpü bulunuyor. Platon’un 5 cismi ile Metatron’un küpü ise tüm evrenin varoluşunu inşa etmektedir.

Yaşam çiçeği kolyesi modelleri

  22 Ayar altın yaşam çiçeği kolye ALTINBAŞ

Yaşam çiçeği sembolünün çiçek olarak ifade edilmesinin tek nedeni çiçeğe benzemesi değildir. Sembol, çiçeğe benzemesinin yanı sıra meyve ağaçlarını de temsil etmektedir. Bu da sembole yaşam çiçeği isminin verilmesinin en büyük nedenidir.

Yaşam çiçeği kolyesi fiyatları

İnsan ve yaşamı yansıtan en muhteşem simge olarak kabul edilen yaşam çiçeğinin evrelerine pek çok tarihi eserde rastlamak mümkündür. Mimar Sinan’ın hemen hemen tüm eserlerinde, Hacı Bektaş Türbesinde, Pompeii şehrinde, Divriği Camii Yaşam çiçeğinin evrelerini yansıtan en ünlü eserler olarak ifade edilebilir.

Yaşam çiçeğinin anlamı

22 Ayar Altın Yaşam Çiçeği Kolye ALTINBAŞ 6.609 TL

Stilinizi ve tarzınızı yeniden yaratmanıza ön ayak olacak Yaşam Çiçeği kolye modelleri ile her kadının ilgi odağı olmayı başarıyor.

Gümüş Yaşam Çiçeği Kolye OKKA GÜMÜŞ 129.90₺

Kusursuz ve göz alıcı tasarımları ile favori mücevherleriniz arasında yer alacak olan yaşam çiçeği kolye modelleri, hem özel günlerde hem de günlük hayatta kolayca kullanabileceğiniz tasarımlardır. 

22 Ayar Altın Yaşam Çiçeği Kolye ALTINBAŞ 9.362 TL

Şık ve zarif görünmeniz sağlayacak Yaşam Çiçeği kolyesi, tarzınız nasıl olursa olsun her kıyafetinizle uyum sağlayacaktır. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar