Alcantara kumaş nedir? Alcantara kumaş terletir mi? Alcantara kumaş özellikleri

Onlarca kumaş türü arasında doğru seçimi yapmak kimi zaman kolay olmuyor. Bugünlerde sıklıkla karşımıza çıkan Alcantara Kumaş ise moda sektörünün adeta parlayan yıldızı olarak karşımıza çıkıyor. Peki Alcantara kumaş nedir? Alcantara kumaş terletir mi? Alcantara kumaş özellikleri nelerdir? İşte merak edilen her detay haberimizde...

Modanın ana hatlarını belirleyen unsurların başında renkler, dokular ve kumaşlar gelmektedir. Doğru renk ve kumaş kullanımı her şeyin adeta bir yıldız gibi parlamasını sağlayabilir. Mevsime göre renk ve kumaşlarda farklı seçenekleri değerlendirebileceğimiz gibi; kıyafet ve döşemeliklerde şekli, boyutu ve türü de bunda büyük bir etken olmaktadır. Son dönemlerin en dikkat çeken kumaş türlerinden biri olan Alcantara Kumaş, pek çok kişi tarafından internette sık sık araştırılıyor. Gelin, Alcantara kumaş özellikleri ve kullanım koşulları hakkında bilinmesi gereken detayları birlikte gözden geçirelim.

Kıyafete göre aksesuar nasıl seçilir? Doğru aksesuar seçimi nasıl olmalı?İLİŞKİLİ HABERKıyafete göre aksesuar nasıl seçilir? Doğru aksesuar seçimi nasıl olmalı?

ALCANTARA KUMAŞ NEDİR?

Modanın kalbi İtalya'nın imzasını taşıyan Alcantara kumaş, süet kumaş ile büyük bir benzerlik göstermektedir. Süet hissi veren bu kumaş aslına bakarsanız bir markanın adını taşımaktadır. İtalya'nın en gözde markalarından biri olan Alcantara S.P.A'nın tescilli markası olarak bilinmektedir. 

ALCANTARA KUMAŞIN FARKI NEDİR? ALCANTARA NE DEMEK?

Yüzde 60'ı polyester ipliği ve yüzde 40'ı poliüretan iplikten oluşan Alcantara kumaş, İtalyanların elinden çıksa da aslında kelime Arap kökenlidir. Asıl kelime "Al qantara" olmakla beraber "köprü" anlamını taşımaktadır. Hayvan derisi ve pamuklu kumaş arasında birleşimi gözler önüne seren Alcantara kumaş, burada bir köprü görevini üstlenmektedir. 

Alcantara kumaş

Alcantara kumaş

Yatak başlığı nasıl kaplanır? Yatak başlığı kaplanırken nelere dikkat edilmeli?İLİŞKİLİ HABERYatak başlığı nasıl kaplanır? Yatak başlığı kaplanırken nelere dikkat edilmeli?

ALCANTARA KUMAŞ TERLETİR Mİ?

Kumaş seçiminde en dikkat edilen konulardan biri de terleme sorununa yol açıp açmayacağıdır. Moda literatüründe önemli bir yer edinen Alcantara kumaş, terletme yapmamasıyla ön plana çıkmaktadır. Bu açıdan kumaş seçiminde Alcantara, bir adım öne çıkmaktadır. 

Alcantara kumaş özellikleri

Alcantara kumaş özellikleri

Ekose nedir? Dekorasyonda ekose desen nasıl kullanılır? İLİŞKİLİ HABEREkose nedir? Dekorasyonda ekose desen nasıl kullanılır?

ALCANTARA KUMAŞ ÖZELLİKLERİ 

  1. Alcantara kumaş göz alıcı bir yapıya ve dokuya sahiptir.
  2. Oluşabilecek lekelere karşı dayanıklı bir kumaş türü olarak bilinmektedir.
  3. Dokusu sert değil daha yumuşaktır.
  4. Solma gibi problemler oluşturmaz.
  5. Aynı zamanda tutunma özelliğinden dolayı kaymaz yapısıyla da ön plana çıkmaktadır.
  6. Yüzde yüz karbon nötral özelliği bulunmaktadır.
  7. Fazlasıyla hafif bir yapısı vardır.
  8. Temizliği kolaydır.
  9. Döşemelik kumaş olarak da bilinmektedir. 

Alcantara kumaşın farkları

Alcantara kumaşın farkları

ALCANTARA KUMAŞ SICAK TUTAR MI?

Soğuk havaların vazgeçilmezi olan Alcantara kumaş, sıcak tutma özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Alcantara kumaş sıcak tutar mı?

Alcantara kumaş sıcak tutar mı?

İstanbul'da bit pazarları nerede, nasıl gidilir? İstanbul'un en ünlü bit pazarları

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul'da bit pazarları nerede, nasıl gidilir? İstanbul'un en ünlü bit pazarları
Etajer nedir? Etajer nasıl kullanılır?

İLİŞKİLİ HABER

Etajer nedir? Etajer nasıl kullanılır?
Beyaz ayakkabılar nasıl temizlenir? Spor ayakkabı nasıl temizlenir? 3 adımda ayakkabı temizliği

İLİŞKİLİ HABER

Beyaz ayakkabılar nasıl temizlenir? Spor ayakkabı nasıl temizlenir? 3 adımda ayakkabı temizliği

ETİKETLER

Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0