Vücut ağrıları genellikle kemik, eklem ve kasların hasar alması sonucu yaşanır. Çeşitli hastalıklara yol açan bu ağrılar farklı hastalıkların belirtileridir. Yaşam kalitesini düşürür. Yaş ve cinsiyete göre değişen ağrılara son yıllarda yaşanılan üst solunum yolları hatalıklarına neden olan virüsler sebep olur. Peki Kemik ve eklem ağrıları neden olur? Eklem ve kemik ağrılarına doğal çözümler!

Kemik ağrıları genellikle kalça, diz, sır ve bacaklarda yaşanır. Çevresel etkilerin yanı sıra vitamin eksikliğinden dolayı da ortaya çıkan bu ağrılar tedavi edilmediğinde yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Bu ağrılar aynı zamanda eklemlerde de ortaya çıkar. Uyuşma ve karıncalanma ile devam eder. Uzmanların önerdiği bazı doğal yollarla bu ağrılardan kurtulabilirsiniz. Eklem, kemik hareketlerini kolaylaştıran dokudur. Bu yüzden eklemin hasara uğraması kemiği ya da kemiğin hasra uğraması eklemi etkiler. Özellikle dengesiz beslenme ve hareket etme esnasında ortaya çıkan iltihaplar eklemlere yerleşerek burada ciddi deformelere neden olur.

Hareket esnasında özellikle bölgede ciddi ağrılara sebep olur. İlerleyen zamanlarda ise Otoimmün denilen kemik hastalıklarına da zemin hazırlar. Bu tür ağrıların geneline vücut ağrıları denir. Ağrılar genellikle farklı hastalıkların belirtileri olarak da görülür. Örneğin vücuda giren bakteri ve virüs vücut içi oksijen ve basıncı olumsuz etkilediğinden şiddetli ağrılara yol açar. 

İLİŞKİLİ HABERKemikler nasıl güçlendirilir? Kemik erimesini önleyen besinler nelerdir?

KEMİK VE EKLEM AĞRILARI NEDEN OLUR?

 • Aşırı kilolar
   
 • Kan değerlerinde ani değişmeler
   
 • Kaza sonrası yaşanan iskelet travmaları
   
 • Yetersiz protein ve kalsiyum
   
 • Vücuttaki iltihap düzeyini artıran üst solunum yolu hastalıkları
   
 • Üst solunum yolları hastalıkları nedeniyle vücuda giren bakteri ve virüsler
   
 • Spor esnasında yapılan dengesiz hareketler

EKLEM AĞRILARININ BELİRTİLERİ

EKLEM VE KEMİK AĞRILARININ BELİRTİLERİ NELEDİR?

- Kalça üstü oturulduğu esnada kuyruk sokumunda ağrılar

- İskelet hareketinde kısıtlanmalar

- Otururken uyurken kalkarken diz ve ayaklarda şiddetli batmalar ve kısıtlanmalar

- Kemiklerin birleştiği noktalarda sesler gelmesi

- Bazılarında ise eklem bölgelerinde şişlik ve sertlik 

- Uyku pozisyonunda bile vücudun ağrıması

- Hareket esnasında kemik ya da kaslarda takılma

- Vücudun her yerinde kemik ve eklem olduğundan yüz bölgesinde de ağrılar yaşanabilir.

İLİŞKİLİ HABERSırt ağrısı neden olur? Sırt ağrısına ne iyi gelir? Sırt ağrılarını 10 dakikada bitiren karışım

eklem ağrıları noktaları

KEMİK VE EKLEM AĞRILARINA DOĞAL ÇÖZÜM!

- Düzenli kan dolaşımı ağrıya iyi gelen en etkili yoldur. Bu akışı sağlamak içinde doğru masaj teknikleri ile vücudu rahatlatmaktan geçer. Yapılan bazı araştırmalarda bile masajın kan dolaşımını düzenlediğinden ağrıları geçirdiği etkisi gözlemlenmiştir. Masaj sırasında kullanılan at kestanesi, zeytin, ceviz ve hint  yağı gibi mentollü yağlarda vücuttaki sinirleri uyardığından ağrıları azaltmada etkili olur.

- 2010 yılında yapılan bazı araştırmalarda acı biberin ağrıları kestiği gözlemlenmiştir. Hafif şiddetli seyir eden diz ağrılarının yüzde 70'ini azaltır. İki yemek kaşığı Hindistan ceviz yağı ile bir yemek kaşığı toz biberi karıştırarak ocakta 5 dakika ısıtınız. Ilık halde iken ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulayınız. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayınız.

- Yüksek magnezyum içeren epsom tuzu ciltte emilimi hızlandırdığı için sinirleri uyarır. Uyarılan sinirler ağrıya neden olan iltihap birikimi ya da enfeksiyonlu hücreleri yok eder. İçerisinde uzanabileceğiniz bir leğen ya da küveti sıcak su ile doldurunuz. İçerisine bol miktarda epsom tuzu katınız. Daha sonra içine uzanıp su soğuyana kadar bekleyiniz. Bunu ağrı geçene kadar uygulayabilirsiniz. 

- Isırgan otu ağrıya neden olan iltihabı azaltan bileşikler içerir. Yapılan araştırmalarda bor bakımından zengin olan bu bitkinin kemikleri güçlendirerek enfeksiyonlu virüslere karşı savaşmasına yardımcı olduğu ortaya çıkarılmıştır. Kurutulmuş bir avuç ısırgan otunu kaynayan suya atınız demlendikten sonra süzüp içiniz. 

lahana tedavisi

- Lahana içerdiği antioksidan sayesinde ağrılara iyi gelen etkili besinlerden biridir. Uzun süre vücutta bulunan toksinleri atmada etkili olan lahana her hangi bir ödem oluşumunu da önler. Limon ve sarımsaklı bir suya lahana yapraklarını batırınız bir gün beklettikten sonra bu yaprakları ağrının olduğu yere sarınız üzerine streç film sarıp bir saat boyunca bekleyiniz.

Feridun Kunak, eklem ağrıları, çeşitli spor aktiviteleri, kilo sorunları, kazalar veya çeşitli hastalıklardan dolayı ortaya çıkan eklem ve kemik ağrılarına iyi gelen doğal kür tarifini paylaştı. İçerisinde kara turp rendesi, biberiye yağı, zencefil yağı ve ozon yağı olan eklem ağrılarına iyi gelen doğal kür tarifini ekrana getirdi. Kunak, karışımı ısıttıktan sonra ağrıyan yere uygulanmasını önerdi.

İŞTE O KARIŞIM;

İLİŞKİLİ HABER

Patlıcanın faydaları nelerdir? Patlıcan suyu ne işe yarar? Patlıcan sapını sakın çöpe atmayın!

İLİŞKİLİ HABER

İmex Syndet Akne Sabunu ne işe yarar? İmex Syndet Akne Sabunu kullanımı

BİR YORUM YAPIN 7

Ayşe 9 ay önce

Bilgiler için teşekkür ederim. Doktorum bana orthoprime önermişti bitkisel bir gıda takviyesi içinde kemik ve eklem ağrıları için 10 bitkisel ürünün birleşmesi ile oluşan bir tedavi. 3 ay kullanım sonunda gerçekten çok memnun kaldım öneririm .

Kadir 4 ay önce

10 bitkisel ürün demissin bunlar nelerdir benimde dizlerim ağrıyor yardimci olun

Mustafa 1 yıl önce

Harika bilgiler içeren ve doğal çözümler öneren yazınız için teşekkür ederim. Eklem ağrılarının çoğunluğu kolajen protein eksikliğinden oluşuyor. Eğer biz kolajen proteini dışarıdan alırsak ağrılarımız hızla azalacaktır. Bu konuda size tavsiye edebileceğim çok güzel bir ürünü eşim kullanıyor. İncelemenizde fayda var. https://store.kyani.com/#/shop/detail/200ENFIT20/from/4022492

Toplam 6 beğeni

Zozan 2 yıl önce

Benim 3 yıl dır ariyo denemeliyim

Toplam 3 beğeni

Mustafa 1 yıl önce

Bu Ürünü incelemenizi tavsiye ederim. https://store.kyani.com/#/shop/detail/200ENFIT20/from/4022492

Toplam 1 beğeni

MURAT 3 yıl önce

YÜKSEK MAGNEZYUM İÇEREN EPSON TUZU yerine yüksek magnezyumlu Kızılay Erzincan Maden Suyu kullanabilirsiniz

Toplam 3 beğeni

zafer gülten 3 yıl önce

kendim kulanıp faydasını gördüğüm bir yakıyı tarif edecem--beyaz hardal toz haline getirilip,sirke ile macun yapılıp ,sıcak suya batırılmış kalınca bir beze konulup ağrıyan yerin üstüne konacak. yalnız yara ve çok hassasa ciltlere konulmaması ve konduktan sonra takip edilmesi lazım. ağrıyı söküp alıyor.

Toplam 11 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun