Canan Karatay çiğ süt tüketenlere uyarı!

Tereyağı, ve zeytinyağının öneminden sık sık öneminden bahseden İç Hastalıkları Uzmanı Canan Karatay, Ülke TV'de Sıradışı programına çok özel açıklamalarda bulundu.

Karatay, Çiğ sütle yararlı probiyotikleri vücuttan öldürmüş oluyoruz. Bu yüzden pastörize sütleri tüketmemeli, alınan çiğ sütü ise pişirerek içmelidir. 

KIŞIN KESİNLİKLE PATLICAN YEMEYİN

Kış aylarında mevsimin sebzelerini tüketmeli diyen Karatay, " Mevsimin sebzesi olmayan yeşil biber, patlıcan, domates gibi besinleri satın almayın. Bunun yerine lahana, karalahana, kereviz gibi sebzelerle vücudunuzun vitaminlerini tamamlayın"

Bununla birlikte kışın hasta olmamak için evde yapılmış turşunun suyunu, kaya tuzu ile yapılmış turşu suyunu tüketmelisiniz.

 

Ünlü yazar Şule Yüksel Şenler yoğun bakımda!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü yazar Şule Yüksel Şenler yoğun bakımda!
Pelin Akil: Beyaz sabun aşeriyorum

İLİŞKİLİ HABER

Pelin Akil: Beyaz sabun aşeriyorum
Demet Akalın'dan Şeyma'ya ilginç tepki

İLİŞKİLİ HABER

Demet Akalın'dan Şeyma'ya ilginç tepki
Can Yaman o şarkıcının en büyük hayranı çıktı!

İLİŞKİLİ HABER

Can Yaman o şarkıcının en büyük hayranı çıktı!

BİR YORUM YAPIN 26

misafir 3 yıl önce

tam da canan hocanın dediği gibi lahana,kırmızı pancar, siyah havuçtan müteşekkil kaya tuzlu turşumuzu 2 aydan beri tüketiyoruz...ne zaman hasta olma emaresi göstersek vücut kendini çabucak toparlıyor...tavsiye ediyorum...

Toplam 2 beğeni

deniz 3 yıl önce

canan hocam nederse dogruyu söylüyor.cekemeyenler var o onlrın bilecegi bişey. ama dedikleri hep dogru çıkıyor.

Toplam 2 beğeni

fatih 3 yıl önce

Pastörize sütün içine kimyasal katıldığını zanneden cahiller ile aynı yerde yorum yapmak zoruma gitse de yine insanlık namına insanları bilgilendirmek gerekiyor. pastörize ya da sterilize süt, içerisindeki hastalık yapıcı mikroorganizmaların sırasıyla 100 derece altında ve üzerindeki sıcaklıklarda ısıl işlem uygulanarak elde edilir. içerisine herhangi bir kimyasal katılması söz konusu değildir. besin değeri açısından evde kaynatılan süte göre daha az kayıp olur. paket açılıp bozulmadığı sürece güvenle tüketilebilir. öyle patlayan süt vs. safsatalara itibar edilmemelidir.

Toplam 2 beğeni

Türkiye 3 yıl önce

Hocama katılıyorum. Pastörize süt içiliyor ise ZORUNLUKTAN içilmeli. Yoksa fırsat buldukça PASTÖRİZE SÜT iç yok. En iyisi, çiğ sütü alacan ve kendin 3 -4 taşım kaynatacaksın ondan sonra ister iç istersen yoğurt yap. İster çiğ olsun ister kaynatılmış olsun, sütün ağzını hiç bir zaman açık bırakmayın, açık bırakmanız gerekiyor ise bir tülbent bezile örtün. Çünkü bütün canlılar süte saldırır. Afiyet olsun.

Toplam 3 beğeni

abdullah 23 3 yıl önce

sağlık bakanlığına müsteşar olması gereken biri ama maalesef dönen bir çark var ,dişliler arasında ezilmesinden korkuyorum.sağlık sektöründe amaç şifa değil para olduğu için ,iyi niyetli insanlar bu ortamda dışlanırlar,düşman kazanırlar.sadece gördüklerimi söylüyorum.

Toplam 2 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun