Melik Tapar sırrı Sultan Melik'e açıklayacak mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 24. bölüm 1.ön izleme

02 Mart 2021, 10:03
Melik Tapar sırrı Sultan Melik'e açıklayacak mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 24. bölüm 1.ön izleme

Melik Tapar, Sencer'in düğününde Başulu Hatun'un hal ve hareketlerinin yanı sıra Zübeyde Htaun'un Sencer'e Alp Arslan'dan kalan yüzük emanetini vermesiyle sırrı öğrenir. Annesinin Başulu Hatun olduğunu kanıtlayan Melik Tapar bunun hesabını Nizamimülk ve Zübeyde Htaun'dan sorar. Uyanış: Büyül Selçuklu 24. bölüm 1. ön izleme

Marcus'un ölmesiyle Kutsal mızrak Sultan Melikşah'ın eline geçer. Bunun üzerine Bizanslı ve Haçlıları Türk topraklarından çıkarmak ister. Ancak Hasan Sabbah'ın İsfihan'da yola çıkacak olan kafileden haberi olması işleri değiştirir. Bizanslılarla birlik olan Hasan Sabbah, Hac kafilesine saldırır. Bu İslam Alemi için büyük bir yara olur. Öte yandan Melik Tekiş'in, Türkmen Beyleriyle birlik olup Melikşah'ı tahttan indirme hayali yarım kalır. Çünkü Türkmen Beyleri kendisine karşı çıkar. Sultan Sencer nihayet muradına erer ve Turna Hatun ile evlenir. Toy'a bizzat Melik Tapar ve  Zübeyde Hatun katılır. Tapar, burada Başulu Hatunun annesi olduğunu tam teyit ettirir. 

 UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 24. BÖLÜM 1. FRAGMANI 

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin çekimleri son sürat devam ediyor. Çekimler için yepyeni bir şehir inşa edildi. Sultan Melikşah’ın hayat hikayesini anlatan diziye 7 bin 500 metrekarelik alanda bir set oluşturuldu. Sadece 1. bölümde 150 kişilik bir teknik ekip, 50 oyuncu, 3 bine yakın figüran çalıştı. Birinci bölümün çekimleri 60 günde tamamlandı. Set içerisine; medrese, kervansaray, saray, Anadolu Selçuklu ve Kınık Obası, Bizans Kalesi ve Şelemzar Şehri kuruldu. Dönemi yansıtan 3 bin aksesuar ile 5 bin parça kostüme yer verildi. At binme, kılıç eğitimi ve aksiyon sahneleri için eğitimleri, Hollywood’da koreografi çalışmaları yapan Nomad Stunts verdi.

Dündar Bey, Osman Bey'e gerçekten ihanet etti mi? Kuruluş Osman 48. bölüm 1. fragmanıİLİŞKİLİ HABERDündar Bey, Osman Bey'e gerçekten ihanet etti mi? Kuruluş Osman 48. bölüm 1. fragmanı

TRT 1 tarihi dizilerde kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu kez de Türk tarihinin en çok savaşlı yılları olan Selçuklu Devleti'nin kurulma dönemini anlatan Uyanış: Büyük Selçuklu'yu ekranlara getirecek. 28 eylül Pazartesi 20:00 saatinde başlayacak. Selçuklu tarihini anlatacak olan dizide usta oyuncu Mehmet Özgür'den Gürkan Uygun'a kadar birçok isim yer alacak. Önceleri Nizamı Alem ismiyle yayınlanan dizi daha sonra ismini Uyanış: Büyük Selçuklu olarak değiştirildi. Dizi Beykoz'da kurulan özel bir platformda çekiliyor. 

Uyanış: Büyük Selçuklu'nun Terken Hatun'u Hatice Şendil'e eşinden büyük jest!İLİŞKİLİ HABERUyanış: Büyük Selçuklu'nun Terken Hatun'u Hatice Şendil'e eşinden büyük jest!

UYANIŞ:BÜYÜK SELÇUKLU'NUN OYUNCULARI KİMLERDİR?

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizi Nizam'ı Alem'de genç oyunculardan Gürkan Uygun, Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Cemal Toktaş, Sevda Erginci, Osman Sonant, Mehmet Özgür ve Ilker Kizmaz  yer alıyor. Genç oyuncular karakterleri için binicilik ve kılıç dersleri alıyor. Dünyaca ünlü eğitmenlerden ders alan oyuncular günde yaklaşık 8 saat çalıştı. Dizinin yapımcılığını Akli Film üstlendi. Senaryosunu ise Diriliş Ertuğrul senaristlerinden Serdar Özönalan yazdı. Dizi de Sultan Melikşah’ı Buğra Gülsoy, Ahmet Sencer karakterini ise Ekin Koç oynayacak. 

uyanış büyük selçukludan bir sahne

NİZAM-I ALEM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Selçuklu döneminde dağılan ülke ve askeriyeyi düzenlemek için kurulan Nizam-ı Alem dönemine en güçlü isimlerden biri olan Sultan Melikşah öncülük etti. Anadalu'da hakimiyeti düzenlemek için kurulan kuruluş beraberinde büyük bir devlet sorununu da doğurmuştur. Diziyi Kuşlarla Yolculuk ve Hay Sultan dizilerini hazırlayan Akli Film yapacak. Dönem dizilerine ağırlık veren yapım şirketi Usta oyuncu Mehmet Özgür ve Gürkan Uygun'u da diziye dahil etti. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
10 Yorum Var
 • Hurmagozel 1 ay önce Şikayet Et
  Bu diziyi takip ediyorum ve coook ama coook severek hecanli izliyorum harika bir iş cykarmışsıniz ellerinize sağlık
  Cevapla
 • Ahmet Sencer 1 ay önce Şikayet Et
  Çok iyi bir dizi
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  emegi gecenlerden allah razi olsun super bi dizi selcuklu osman payitah bir avuc eskerle cihana kok sokturuyorlar atalarimiz bu iste biz buyuz bugunde oyle yeterki biz reisin arkasinda duralim
  Cevapla
 • ifk 1 ay önce Şikayet Et
  Dizi kaliteli. Kulak tırmalıyan zurna sesi olmasada olur.
  Cevapla
 • OzdEmiR 1 ay önce Şikayet Et
  Benim de en sevdiğim :) Kostak Ali Zeybeği..
 • Ali Şahin 4 ay önce Şikayet Et
  Bazı bayan oyuncuların botokslu görüntüleri zamanın ruhuna uygun olmamış....
  Cevapla
 • Ben 2 ay önce Şikayet Et
  ARTIK O KADARINIDA İDARE EDECEKSİN..Yabancı tarihi filmlerde de bayan oyuncular, nerede ise günümüz makyajı ile oynuyorlar..
Yorumların Tümünü Okuyun