Evlilik kredisi başvuru şartları 2023! İşte faizsiz evlilik kredisi başvuru tarihi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda duyurduğu devlet destekli evlilik kredisinde, yeni evlenen gençlere 150 bin lira evlilik kredisi verileceği açıklanmıştı. 24 ay geri ödemesiz krediye 48 ay vade yapılacak kredi için vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Peki yeni evlenenlere faizsiz kredi ne zaman verilecek? Başvurular başladı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği evlilik kredisi müjdesi hakkında aramalar son zamanlarda büyük ivme kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Gençlerimizi aile kurmaya teşvik ediyoruz. Yeni evlenen çiftlerimize iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Aile ve gençlik bankası kuracağız. Bu banka ile gençlerimizi destekleyeceğiz. Doğal gazın geliri ile destekleyeceğiz. Hibe ve teşvik programları ile yanlarında olacağız. Şartların zorluğu imkanların kıtlığı onları korkutmasın. Ben uygulamanın başında olan bir insan olarak konuşuyorum.'' demişti. Gözler evlilik kredisi başvuru tarihlerine çevrildi. Konuyla ilgili olarak beklenen resmi açıklama geldi. İşte 24 ay geri ödemesiz evlilik kredisiyle ilgili yeni detaylar...

2023 Evlilik kredisi

2023 Evlilik kredisi

Yeni evleneceklere devletten ikramiye müjdesi! Kimler yararlanabilir ne kadar ödeme yapılıyor?İLİŞKİLİ HABERYeni evleneceklere devletten ikramiye müjdesi! Kimler yararlanabilir ne kadar ödeme yapılıyor?

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

AK Parti'nin seçim beyannamesinde yer alan 'yeni evleneceklere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinin ekim ayından sonra hayata geçirileceği belirtiliyor.

Evlilik kredisi ne zaman verilecek

Evlilik kredisi ne zaman verilecek

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Aile ve gençlik bankasını kuracağız ve aşama aşama bunu etkili bir hale getireceğiz. Gerek doğal gazdan, gerek petrolden, gerekse madenlerden gelen birtakım gelirleri belli bir yüzdesini bu bankamıza aktararak buradan yeni evlenen çiftlere destek olacağız. İleriki dönemlerde belki genç girişimcilere buradan daha fazla destek olma imkanlarını da araştıracağız"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta yapılan Kabine Toplantısı sonrası evlilik kredisi ile ilgili yaptığı açıklama ise şu şekildeydi:

"Aile ve Gençlik Bankası ile evlenecek gençlerimize uygun şartlarda kredi meselesi de yakın takibimizde. Aile yapımızın korunması ve istikbalimiz adına büyük önem verdiğimiz bu projemizi gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız."

Faizsiz evlilik kredisi ile ilgili detaylarının önümüzdeki haftalarda yapılacak olan Kabine Toplantısı’nda ele alınarak detaylarının belli olması bekleniyor.

Başkan Erdoğan evlilik kredisi açıklaması

Başkan Erdoğan evlilik kredisi açıklaması

EVLİLİK KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kredinin, yeni evlenecek çiftleri teşvik etmek amaçlı olduğunu belirtti.

Seçim beyannamesinde de yer alan Aile Koruma Kalkanı Programı olarak açıklanan projenin finansmanı, uluslararası standartlarda dijital Aile ve Gençlik Bankası kanalıyla sağlanacak.

Bu sosyal amaçlı bankanın ana gelir kaynaklarından birisinin de Karadeniz'de keşfedilen doğalgaz gelirlerinin belirli bir yüzdesi olacağı belirtildi.

Evlilik kredisi kimlere verilecek

Evlilik kredisi kimlere verilecek

EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda dikkat çeken faizsiz evlilik kredisinin yeni evlenen çiftlere faizsiz 150 bin lira şeklinde verileceği duyurulmuştu.

Evlilik kredisi ne kadar olacak

Evlilik kredisi ne kadar olacak

EVLİLİK KREDİSİ HAKKINDAKİ BEYANNAME

Evlilik kredisiyle ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde;

Evlilik kredisi beyanname

Evlilik kredisi beyanname

"Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.

Bu üç unsurlu programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumunu gözetecek, programlar arasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir seviyede kuracağız.

Sosyal destek programlarımız ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir.

Sosyal yardımlardan yararlanma koşullarını standardize edeceğiz. Annelere olduğu gibi babaların da esnek çalışma imkanlarını genişleteceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyucu tedbirler alacağız."

HD ne demek? Full HD nedir? HD ve Full HD arasındaki farklar

İLİŞKİLİ HABER

HD ne demek? Full HD nedir? HD ve Full HD arasındaki farklar
Eris varyantı nedir? Eris varyantı belirtileri neler? Yeni Covid varyantı Eris öldürücü mü?

İLİŞKİLİ HABER

Eris varyantı nedir? Eris varyantı belirtileri neler? Yeni Covid varyantı Eris öldürücü mü?
Evli çiftler arasında da cinsellikte sınır var mıdır? Prof. Dr. Mustafa Karataş yanıtladı

İLİŞKİLİ HABER

Evli çiftler arasında da cinsellikte sınır var mıdır? Prof. Dr. Mustafa Karataş yanıtladı

BİR YORUM YAPIN 11

Verme daha iyi 6 gün önce

Veresiye zaten pyl olacak o miktar. Yemek veremezsin o paraya

Selçuk alten 1 ay önce

Çok iyi bisey

KARADERELİ 1 ay önce

Geri ödemesiz olduğunu kim söyledi?

boşanmış 3 ay önce

boşananlar a da verin bu krediyi. asıl mağdur boşananlardır.evlenmek için 33 yaşıma kadar çalıoştım. bir kaçyıl evli kaldım. ve boşnmak zorunda bkaldım. şimid tekrar evlenebilmek için bir 30 yıl daha mı çalışacağım. . yine evlenmek boşananlara da verin.

Toplam 3 beğeni

tuğrul 4 ay önce

inşallah gençler bu tuzağa düşmez cumhur itttifakına oy verin ama sakın evlenmeyin ruhunuza bedeninize birazcık saygınız varsa sakın evlenmeyin

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun