Çiçeklerle ev dekorasyonu önerileri

17 Mayıs 2019, 14:56
Çiçeklerle ev dekorasyonu önerileri

Beyaz gül, kırmızı gül, sterliçya ve beyaz karanfil.. Birbirinden farklı çiçek ve onların bilmediğimiz birçok anlamı mevcut. Peki evlerinizi bu çiçeklerin anlamlarına göre dekore etmek istemez misiniz? Sizler için seçtiğimiz çiçeklerle anlamlarına uygun ev dekorasyonları listesi oluşturduk. Çiçeklerin anlamlarına göre ev dekorasyonu önerileri detaylarıyla birlikte haberimiz içerisinde.

Çiçekler hem kokuları hem de renkleri itibariyle her zaman bulunduğu ortamda farklılık oluşturur ve havasını değiştirir. Elbette bunda yalnızca kokuları ve renkleri değil anlamları da etkili olur. Peki evimizde masumiyeti, inancı, sıcak sevgiyi ve temizliği hangi çiçekler temsil eder? Sizler için bu anlamları taşıyan çiçekleri ve çiçeklerin anlamının keşfedilme hikayesini derledik. Evinizde uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerini de içeriğimiz içerisinde yer verdik.  

ÇİÇEKLERİN ANLAMLARI

Çiçeklerin bir anlama sahip oldukları ve dillerin çözümü ilk kez 1600'lü yıllarda gerçekleşti. İlk kez İstanbul'da gerçekleşen bu olay, 1716 yılında eşiyle birlikte İstanbul'da yaşayan İngiliz Lady Mary Wortley Montagu tarafından İngiltere'ye götürüldü. Montagu, çiçeklere karşı olan duygularını şu sözlerle ifade etmişti; 'Parmaklarınızı oynatmadan, çiçeklerle tartışabilir, azarlayabilir, dostluk, aşk, nezaket mektupları ve hatta haber bile gönderebilirsiniz.' Çiçeklerin anlamlarına yönelik merak, çok az sürede 800 çiçeğin anlamının belirlenmesini sağlamıştır.

Beyaz gül; masumiyeti, mor glayör çiçeği; inancı, beyaz karanfil; temizliği, sterliçya; sıcak sevgiyi temsil eder. Bu çiçekleri evinizin herhangi bir köşesine koyduğunuz zaman, bu çiçeklerin anlamı, bulunduğunuz ortama sirayet eder. Önerimiz bu çiçekleri, ev dekorasyonunda tercih etmenizdir. 

Salon dekorasyonu modelleri

Haydi şimdi belirli çiçeklerle hazırlanmış farklı ev dekorasyonu modellerine bakalım: 

EV İÇERİSİNDE ÇİÇEK DEKORASYONU

Salonda çiçek dekorasyonu

Salonlarınızda bu dekorasyonu uygularken, orta sehpa alanını seçip çiçeği merkez alanına koyabilirsiniz. Aynı zamanda mum, dekoratif parçalar, şekerlikler ve vazolarla bu dekorasyonu çalışmasını tamamlayabilirsiniz.

Çiçek dekorasyonu

Yine salon dışında yatak odalarınızda da komidin üzerilerine küçük saksılar dekore ederek, dinlenme odalarınızın atmosferini değiştirebilmeniz mümkün.

Yatak odası için çiçek dekorasyonu

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar