Teknolojik gelişmelerin ilerlemesiyle artık dizi veya filmleri televizyona internet bağlayarak seyredebiliyoruz. Peki televizyona internet nasıl bağlanır? TV'ye USB ile internet bağlanır mı? İşte televizyona internet bağlamak için yapılması gereken tüm detayları haberimizde sizler için açıkladık.

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızda pek çok değişikliğe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Tek bir hareketle aradığımız her şeye ulaşma imkanı tanıyan internete yalnızca bilgisayarlardan değil telefon, tablet ve televizyonlardan da bağlanmak oldukça kolay. Önceden evimizde ailemiz ve sevdiklerimizle film izlemek istediğimiz zaman o filmi satın alır ve DVD oynatıcı aracılığıyla açardık. Ancak çağın ilerisindeki teknolojilerle artık televizyonlarınızda rahatlıkla dilediğiniz film ve dizileri izleyebilir hatta internetten araştırma yapabilirsiniz. Gelin, televizyona internet bağlamanın yollarına birlikte göz atalım.

İLİŞKİLİ HABERAkustik sünger nedir? Akustik sünger nasıl uygulanır?

TELEVİZYONA KABLOSUZ İNTERNET NASIL BAĞLANIR?

Televizyonunuzu kablosuz internete bağlamak için öncelikle televizyonunuzun bazı özelliklere sahip olması gerektiğini unutmamalısınız. Smart TV olarak adlandırılan akıllı televizyonların Wi-Fi ayarları bulunmaktadır.

Televizyon

İlk olarak televizyon kumandası aracılığıyla ayarlar bölümüne giriş yaparak "ağ ve internet ayarları" kategorisine tıklayın. Ardından kendi Wi-Fi adresinizi bağlayarak güçlü bir şifre ile korunaklı bir alan oluşturun. Wi-Fi bağlantısı sağladığınızda rahatlıkla televizyonunuzdan internete bağlanabilirsiniz.

Televizyona internet bağlama

TELEVİZYON KABLOLU İNTERNETE NASIL BAĞLANIR?

Eğer televizyonunuz kablosuz internete bağlanma özelliğine sahip değilse üzülmeyin! Televizyona internet bağlantısını bir kablo aracılığıyla rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bunun için CAT5 ya da CAT6 adı verilen bağlantı kabloları ile televizyonların yan kısımlarında bulunan girişlerden faydalanabilirsiniz. 

Televizyon izleyen baba ve çocukları

Ancak öncelikle televizyonunuzun kablolu internet için uygun bir alt yapıda olup olmadığına dikkatli bir şekilde bakmalısınız. Eğer televizyonunuz bu işlem için uygunsa kablosuza oranla internetten daha verimli bir şekilde yararlanabilirsiniz. Hem hız hem de performans açısından kablolu internet daha güçlü bir sonuç verecektir.

Telefon üzerinden televizyona bağlanmak

CEP TELEFONUNDAN TELEVİZYONA NASIL BAĞLANIR?

Televizyona internet bağlamak isterseniz bu noktada telefonunuzdan da faydalanabilirsiniz. Akıllı telefonlarda yer alan Screen Mirroring ya da Allshare özelliğinden faydalanarak telefon internetinizi televizyonunuzla paylaşabilirsiniz. 

İNTERNET ÖZELLİĞİ OLMAYAN TELEVİZYONA İNTERNET NASIL BAĞLANIR? NORMAL TV'YE WİFİ NASIL BAĞLANIR?

Eğer televizyonlarınızın internete bağlanma özelliği yoksa çözüm oldukça basit! Kablosuz bir USB adaptör yardımıyla kablosuz ağa bağlanarak HDMI girişinden adaptörü çalıştırabilirsiniz. Ya da televizyonları akıllı televizyona dönüştürebilen cihazlardan faydalanarak da internete bağlanabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul'da sushi nerede yenir? İstanbul'da en iyi sushi restoranları

İLİŞKİLİ HABER

İlk 3 ay bebeklerle oynanması gereken oyunlar nelerdir? Bebeğin gelişimini destekleyen oyunlar

BİR YORUM YAPIN 0