Sessiz bir ortamın etkili çözümü haline gelen akustik süngerler, evinizde rahat bir nefes almanıza olanak tanıyor. Peki akustik sünger nedir? Akustik sünger nasıl uygulanır? Akustik sünger nasıl yapıştırılır? Ses yalıtım malzemeleri nelerdir? İşte yanıtlar...

Huzur ve konforun odak noktası olan evlerimizde, gün sonu dinlenebileceğimiz bir alan inşa etmek isteriz. Bunun için de çevreden gelen yüksek gürültüleri en aza indirecek seçenekleri değerlendirmeye çalışıyoruz. Kimi zaman camı pencereyi kapatsak da yaz aylarında bu pek de mümkün olmuyor. Öte yandan çocuklu evlerde de gürültü büyük bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Eğer hem etkili hem de pratik bir yöntemle bu gürültü halini minimuma indirmek isterseniz size harika bir önerimiz var. Son dönemlerde merak konusu haline gelen akustik sünger ile evinizde işlevsel bir dönüşüme yer açabilirsiniz. Gelin, dekorasyonda akustik sünger uygulamanın yollarını birlikte öğrenelim.

İLİŞKİLİ HABER Fayansta delik nasıl açılır? Fayans nasıl delinir?

AKUSTİK SÜNGER NEDİR?

Akustik sünger ya da bir diğer adıyla ses yalıtım süngeri, akustik düzenlemelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Ortamda oluşan yankıyı engelleme özelliği bulunan akustik süngerler ses emici özellikleriyle üstün performans sağlamaktadır. Ortamdaki rahatsız edici sesleri engelleyen akustik süngerler hem iş yerlerinde hem de evlerde rahatlıkla kullanılabilir.

AKUSTİK SÜNGER NASIL UYGULANIR?

Ortamda bulunan sesleri minimize eden akustik sünger uygulamasını evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için mekanın büyüklüğü ve gürültü düzeyini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Akustik sünger tavan ve duvarlara yapıştırılarak uygulanmalıdır. Uygulanması gereken adımlar ise şu şekildedir:

  1. İlk olarak özel yapıştırıcıyı bir kovaya boşaltarak rulo yardımıyla uygulamak istediğiniz duvara sürün.
  2. Ardından farklı kalınlık, form ve ebatlardaki akustik süngeri yapıştırıcı sürdüğünüz bölgeye yaslayın.
  3. 10 - 15 dakika arası süren kuruma aşamasından sonra yüzeylere bastırarak yapıştırma işlemini tamamlayın.
  4. Bu aşamada apıştırıcının uygulandığı ortamda maskeli ve iş gözlüğü ile bulunulmalı ve çok fazla bu ortamda kalınmaması oldukça önemlidir.
  5. Yapıştırıcı alev alan bir yapıya sahip olduğu için ateş yakmak gibi eylemlerden kesinlikle uzak durmalısınız.
  6. Uygulama tamamlandıktan sonra ortamı iyi bir şekilde havalandırarak kusursuz bir sonuç elde edebilirsiniz.

akustik sünger nasıl uygulanır

İLİŞKİLİ HABER

Çayın yanına çok yakışan patatesli sıkma tarifi

BİR YORUM YAPIN 0