Ekmek kilo aldırır mı? Ekmek yemeden 1 ayda kaç kilo verilir?

07 Şubat 2019, 12:41
Ekmek kilo aldırır mı? Ekmek yemeden 1 ayda kaç kilo verilir?

İnsan vücudunda görülen karbonhidrat eksikliği kasların enerjiye dönüşmesini, dolayısıyla da yağdan değil kastan vermeye neden olabileceği için sakıncalıdır. Peki ekmek yemenin faydaları neler? Ekmeği tamamen bırakmak doğru mu? Ekmek yiyerek diyet nasıl yapılır? Ekmek yemeden ayda kaç kilo verilir? Zayıflama konusunda ekmek tüketimi ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Ekmek yemeden doymayanlar için ekmeği bırakmak oldukça zor bir alışkanlıktır. Hedefteki kiloya düşmenin önündeki en büyük engellerden biri olan ekmek, bol kalori yapısı bakımından yasak yiyeceklerin başında gelir. Ekmek tüketmeden kilo vermeyi mümkün kılmak için gün içerisinde yenen ekmek miktarını en aza indirmek gerekir.

ekmeğin faydaları neler

EKMEK YEMEDEN KAÇ KİLO VERİLEBİLİR?

Karbonhidratlı yiyeceklerin başında gelen ekmeği bırakarak ayda ortalama 4-5 kilo verebilirsiniz. İlk aşamada tümüyle ekmeği bırakmak yerine her öğünde sadece 1 dilim ekmek tüketilebilir. Ekmek yemeyi bırakmaya çalışırken gözden kaçabilen en önemli nokta ise ekmekteki karbonhidratın başka yiyecekten karşılanmasıdır.

Ekmek yerine tüketebileceğiniz doyurucu besinler: Kalorisi düşük tahıl ürünleri, yulaf ezmesi, esmer pirinç ve müsli. 

EKMEĞİ TAMAMEN BIRAKMAK ZARARLI MI?

Kilo alımının ele başı olan ekmeğin tüketimi uzmanlar tarafından günümüzde pek çok kez tartışılmıştır. Kimileri tamamen uzak durulması gerektiği çağrısında bulunurken kimileri öğün içerinde 1 dilim ekmeğe muhakkak yer verilmesi gerektiğini savunuyor.

ekmek yemeden kilo verilir mi

Bu görüşler ise insanların akıllarına ekmeği bırakarak kilo vermenin sağlıklı mı yoksa sağlıksız mı olduğunu getiriyor. Gün içerisinde enerjik olabilmek için ekmeğin sınırlı da olsa tüketilmesi gerekir. Fakat akşam öğünlerinde ekmek tüketiminden kaçınmanız gerekiyor.

EKMEĞİ NEDEN KESMEMELİYİZ?

Vücudun vitamin, mineral, protein değerlerine gereksinim duyduğu gibi karbonhidrata da elbette ihtiyacı vardır. Sınırı aşmadan günde 1 dilim yiyebileceğiniz ekmeğin bile faydaları var. Peki bu faydalar neler? İşte ekmek yemenin faydaları...

ekmek kilo aldırır mı

EKMEĞİN YARARLARI:

- Vücudun gerek duyduğu karbonhidrat ihtiyacını karşılar.

- Sinir sistemi için vitamin alımına yardımcı olur.

- Kan şekeri seviyesini dengeler.

- Gelişim çağındaki çocuklar için beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tüketilmelidir.

- Uzun süreli tok kalmanıza yardımcı olur.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar