Sahurda limonlu su içilir mi? Her gün sahurda 1 bardak limonlu su içerseniz...

C vitamini deposu olan limon en faydalı besinlerden biridir. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte kilo almak istemeyen birçok kişi sahurda limonlu su içmenin etkilerini araştırmaya başladı. Peki, sahurda limonlu su içilir mi? Her gün sahurda 1 bardak limonlu su içmek zayıflatır mı? İşte limonlu su içmek ile ilgili tüm merak edilenler...

Tansiyon hastaların olmazsa olmaz yiyeceklerinden bir olarak sayılan limon içerdiği C vitamini ve karbonhidrat bakımından vücut sağlığımızı koruyor. Aynı zamanda diyetisyenler tarafından en çok önerilen ve diyet listelerinin olmazsa olmaz yiyeceklerinin başında geliyor. Zengin bir içeriğe sahip bir besin olan limonlu su kalori alını azaltarak kilo verimini kolaylaştırıyor. Ramazan ayında uzun süre susuz kalan vücudun en önemli ihtiyacı sudur. Buna limon eklendiğiniz zaman daha çok faydalı hale getirebilirsiniz. İşte sahurda limonlu su içmenin faydaları....

Limon nasıl dondurulur? Dondurulmuş limon ne işe yarar? Dondurulmuş limonun faydalarıİLİŞKİLİ HABERLimon nasıl dondurulur? Dondurulmuş limon ne işe yarar? Dondurulmuş limonun faydaları

LİMONLU SU ZAYIFLATIR MI?

Vücudun günlük alması gereken C vitamininin erkekte 1/5'ini; kadında ise 1/4'ünü karşılayabilen limon suyu yalnızca 11 kalori içerdiği için formunu korumak isteyen kadınların ilk tercihidir. İçerisindeki C vitamini vücuttaki hücrelerin yağı yakarak enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur. Ayrıca yapılan çalışmalar, C vitamininin vücut direncini artırarak spor yaparken de daha güç yorulmanızı sağlar. 

Sahurda limonlu su içilir mi

Sahurda limonlu su içilir mi

SAHURDA LİMONLU SU İÇİLİR Mİ? 

  • Turunçgiller ailesinden sıklıkla ve severek kullanılan limon gerek vücuda faydaları gerek de diyete olan yararları anlamında günlük hayatımızdan eksik edilmemesi gereken besinlerden arasında yer alıyor.
  • Sindirime yardımcı olmasıyla bilinen ve diyetisyenler tarafından en çok önerilen limonlu su karışımını Ramazan ayında da sahurda tüketebilirsiniz. 
  • 1 su bardağı limonlu suyu Sahurda tükettiğiniz zaman vücutta zararlı maddelerin uzaklaşmasını sağlar aynı zamanda gün içerisinde acıkmadan rahatça oruç tutmanıza yardımcı olur. 

Limonlu su yağ yakar mı İbrahim Saraçoğlu yağ yakan limon kürü

Limonlu su yağ yakar mı İbrahim Saraçoğlu yağ yakan limon kürü

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU'NDAN YAĞ YAKICI LİMONLU KÜR TARİFİ

MALZEMELER:

  • 15- 16 adet maydanoz
  • 1 adet limon
  • 1 bardak su

HAZIRLANIŞI:

- Limon suyunu, klorsuz suyu ve maydanozları sapları ile beraber blendırdan geçirin.

- Ortaya çıkan yeşil karışımı sabahları karnınıza doyurmadan 10-15 dakika kadar önce tüketin.

- 15 gün boyunca düzenli olarak uyguladıktan sonra 3-4 gün mola verip bir 15 gün daha uygulayın. 

Meyan şerbeti nasıl yapılır? Meyan kökü şerbeti faydaları neler? Meyan kökü şerbeti tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Meyan şerbeti nasıl yapılır? Meyan kökü şerbeti faydaları neler? Meyan kökü şerbeti tarifi
İstanbul'da hurma nereden alınır? En iyi hurmacılar

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul'da hurma nereden alınır? En iyi hurmacılar
Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 6

Limon 3 ay önce

Limon harika bir ilaç , mide hassasiyeti olan limonlu su içsin ( gerçek limon genetiği değiştirilmemiş)

Atma ziyaaa 3 ay önce

Ne çok yorum yazan Âlîm var mış memlekette, sırtımız yere gelmez.

Toplam 3 beğeni

Hyr 1 yıl önce

limon biraz sindirim sisteminde sıkıntı. vücudun doğal malı ise tatlı biber turşusu. sivri uzun tatlı biber. midenin en üst katman zırhı. her yemekten önce 1 tane yiyin. ama yarım bardak suyla birlikte çiğneyerek. mide hastalıklarından sonra tip 2 diyabet ve insülin telorans bozukluğuna karşı. bu kadar açık olarak da söylenmez.

Toplam 2 beğeni

Zonguldaklı 2 yıl önce

Yalandan kim ölmüş. Bekleyin aynı şeyler yarın sirkeli su için yazılacak.

Toplam 5 beğeni

YusuFB 2 yıl önce

midenizde en ufak bir sorun varsa perişan eder sakın içmeyin

Toplam 8 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun