Evlilikte aldatma dinen affedilmeli mi? Aldatan erkek affedilmeli mi?

Son yapılan araştırmalara göre çift terapilerine başvurma sebepleri arasında aldatma önemli bir yer tutmaktadır. Hal böyle olunca milyonlarca kadın veya erkek aldatılma ihtimaliyle karşı karşıya kalıyor. Duygusal olarak çok zor bir süreç olan aldatma durumunda erkek affedilmeli mi? İşte tam da bu sorunun yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Aldatma, eşlerin birbirlerine ait olması gereken özel alanlarını duygusal olarak başka bir kişiyle paylaşmaları, sadakat ilkesini çiğnemeleridir. Aldatılma öğrenildiğinde, önce bir kriz dönemi olmakta ve aldatılan kişinin kırgınlık - öfke zeminindeki duyguları ortaya çıkmaktadır. Özellikle kendini değersiz, korkak/beceriksiz, saygısız bulan eşlere aldatma karşılığında verilecek tepkiler, olayı daha kompleks yapıya sokar ve evlilik akdinin de bitmesine sebep olur. 

Saliha Erdim Ülke TV ekranlarında bir izleyicinin tam da bu noktada sorduğu soruyu yanıtladı. Dinleyenlerin "Aldatan eş affedilir mi?" sorusunu akıllara getirdi. Sizce böyle bir durumla karşı karşıya kalsanız affeder misiniz?

Evlilikte aldatma nedenleri! Aldatan erkeği anlamak için ne yapmalı? Erkek neden aldatır?İLİŞKİLİ HABEREvlilikte aldatma nedenleri! Aldatan erkeği anlamak için ne yapmalı? Erkek neden aldatır?

saliha erdim

saliha erdim

PEKİ EŞİM BENİ ALDATTI NE YAPMALIYIM ? DİYORSANIZ...

Aldatmanın görüldüğü bir ilişkide, çiftin boşanmasının mı yoksa aldatan kişiyi affederek ikinci bir şansın verilmesi ya da verilmemesi gerektiğine yönelik tartışmalar hala sürmektedir.

Eşleri tarafından aldatılan kadınlar, acı gerçek ile karşılaştıkları zaman bundan sonraki yaşantıları için karar verirken eşleri, varsa çocukları ve aile üzerindeki etkisini göz önünde bulundurarak eşlerini affetme ihtimalleri yüksek olabiliyor. 'Bir kere yapan bir daha yapar' düşüncesi hakim olan kimselerden dolayı eşini affetme konusunda kararsız olan kadınlarda vardır.

Bu görüş kişiden kişiye göre değişse de genellikle olumsuz olarak sonuçlanır. Dinimizce de aldatan erkeği boşamak caiz olarak görülmektedir.

Güçlü vitamin kaynağı: Kakulenin faydaları nelerdir? Kakule çayı ne işe yarar? Kakule kahvesi

İLİŞKİLİ HABER

Güçlü vitamin kaynağı: Kakulenin faydaları nelerdir? Kakule çayı ne işe yarar? Kakule kahvesi
Şubat ayında vizyona girecek filmler nelerdir? 2022 Şubat filmleri

İLİŞKİLİ HABER

Şubat ayında vizyona girecek filmler nelerdir? 2022 Şubat filmleri

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0