Dekorasyonda farklı kilim kullanım önerileri

17 Ocak 2019, 08:24
Dekorasyonda farklı kilim kullanım önerileri

Kilimler evinizdeki renk uyumunu tamamlayan ve doku ihtiyacının giderilmesinde fayda sağlayan önemli bir aksesuardır. Çeşitli kilim desen ve modelleri çeşitli alanlarda kullanarak ev ortamında farklılık oluşturabilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar geçen süre içerisinde kilimler sadece zeminde kullanılmak zorunda kalınmamaktadır. Renkli ve şık desenli kilimleri ev mekanın çeşitli alanlarında kullanarak farklı bir kilim dekorasyon kombini tasarlayabiliriz. Dekorasyonda kilimin kullanıldığı alanlar nelerdir? Kilimler evin hangi alanlarında dekore edilebilir?

kilim çeşitleri

KİLİMİN DEKORASYONDA KULLANIM ALANLARI:

antre kilim

- Antre girişine kilim kullanabilirsiniz. Eskitilmiş bir kilim seçerseniz oldukça rustik bir görünüm yakalamış olabilirsiniz. Kilimler genelde antreye yakışan halı tercihleri arasında yer almaktadır. Kaygan olmaması nedeniyle kullanımından ayrı bir keyif alabilirsiniz.

oturma odası kilim

- Açık pastel tonlarında koltuk takımı ve eşyalara sahipseniz rengarenk boyuna uzun ebatlı bir kilim size uygun bir model olabilir. Hem ortamı daha geniş gösterir. Hem de çok fazla aksesuar kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

duvar asılı kilim

- Bir köşe duvarına ortamdaki renkleri üzerinde taşıyan bir kilim asabilirsiniz. Boya problemi veya çivi izleri olan bir duvara sahipseniz boydan boya asacağınız kilim ile görselliğe ahenk kazandırmış olacaksınız.

mutfak kilim

- Mutfakta kilim, kullanımı oldukça elverişli olduğundan çoğu bayan tarafından tercih edilen temel bir eşyadır. Genellikle kilimin enine kısa boyuna hafif uzun olması mutfağın zemin görünümünü kapatmamak adına güzel bir ölçüt olabilir ayrıca simetrik bir görünüm kazandırması açısından da fayda sağlar.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar