Banyo, mutfak ve teras gibi yerlerde kullanılan fayanslar görselliğin bir bütün olarak ele alınmasına yardımcı oluyor. Duvar veya zeminlerde kullanılan fayansların dekorasyon önerilerini sizler için paylaştık. İşte, dekoratif fayans modelleri...

Osmanlı döneminden bu zamana kadar gelen dekoratif fayans modelleri, Osmanlı motif işlemeleri olarak orijinal yapısını koruyor. Banyo, mutfak duvarı ve zemin için kullanılan dekoratif fayanslar balkon ve teras için de geçerliliğini sürdürüyor. Doğru bir tasarım için dekoratif fayans modelleri nasıl kullanılır? Fayans modelleri için nasıl bir kombin önerilir? Haberimizin içeriği için göz atınız...

DEKORATİF FAYANS MODELLERİ

- Banyo için doğru seçim olarak çiçekli motifler kullanabilirsiniz. Ahşap banyo eşyalarıyla uyum oluşturacak fayans renkleri tercih etmeye özen gösteriniz. Çok fazla aksesuar bulundurmanız aksesuarların bir çok rengin olduğu dekoratif fayansın yanında kaybolmasına ve düzensiz bir görünüm elde etmenize neden olabilir.

- Koyu ahşap renkli parkelerle uyumlu buz mavisi rengi mutfak dolapları ile parlayan tuğla görünüm kabartmalı dekoratif fayans model oldukça doğru bir tercih olacaktır. Açık ton ağırlıklı renkler kullanıyor olmanız mutfak alanındaki aydınlığı ve parlaklığı daha da artıracaktır.

- Banyo fayanslarında tek renk uyum gözleri yormadığı gibi ortama sade bir görünüm de kazandırmada yardımcı oluyor. Kül rengi renk bu uyum için ideal renk seçimi olabilir. Duvar motifini, kül rengi kabartma ve aynı renkte dekoratif fayansları model olarak seçebilirsiniz.

- Teras ve balkon gibi mekanlarda dekoratif fayans seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. Geniş balkon alanınız varsa L tipi oturma alanı oluşturabilirsiniz. Puf minderler ile kombin yapabilirsiniz. Koltuk minder rengi ile fayans rengini aynı seçebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

2019 yılının en rahat pardösü modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Ağlayan kalpler çiçeği bakımı ve özellikleri

BİR YORUM YAPIN 0