Ağlayan kalpler çiçeği bakımı ve özellikleri

21 Mart 2019, 07:15
Ağlayan kalpler çiçeği bakımı ve özellikleri

Ağlayan Kalpler çiçeği aynı zamanda Kanayan Kalpler olarak da adlandırılır. Dünyanın en romantik çiçeği olarak adlandırılan Ağlayan Kalpler, özellikle bayanların ilgisini kazanmıştır. Peki, bu romantik çiçeğin bakımı nasıl olmalıdır? Ağlayan kalpler çiçeği bakımı hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Ağlayan kalplerin Botanik adı Dicentra Spectabilis, İngilizce anlamı ise Bleeding Hearts olarak bilinmektedir. Bitki profesyoneli Robert Fortune tarafından Asya'dan İngiltere'ye getirildiği söylenilmektedir. Görselliği naif ve narin olan Ağlayan Kalpler çiçeğinin evde bakımı nasıl olmalıdır? Anavatanı Kore- Mançurya olan Ağlayan Kalplerin pratik ve kolay yolla bakımı nasıl yapılmalıdır? Haberimizin yanıtı için sayfa içeriğine göz gezdiriniz...

Bleeding Hearts

AĞLAYAN KALPLER ÇİÇEĞİ BAKIMI

- Ağlayan kalpler ilkbahardan yaz sonuna kadar açtığı için ilkbahardan önce bakımı neredeyse mümkün olmamaktadır.

- Bitkinin boyu 80 cm'e kadar uzamaktadır. Bordür bitkisi özelliğine sahip olduğu için uzaması normaldir.

- Sulaması toprağı kuru kalmayacak şekilde yapılmalıdır. O nedenle düzenli olarak kontrolünü sağlayınız.

- Toprağını zenginleştirmek adına humuslu ve organik toprak ekleyiniz. Toprak zenginliği uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Ağlayan kalpler çiçeği bakımı

- Bahçede değil de saksıda yetiştirmek istiyorsanız, büyük bir saksı elde etmeli, toprağını da killi toprak yapısından tercih etmelisiniz.

- Ağlayan kalpler çiçeği yaprak yüzeyinde nemini kaybettiği zaman çiçeklerinin zamanının geçmeye başladığına işarettir. Genelde mart ayında bu geçiş sürecinde azar azar azaltmak gerekmektedir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar