Natürel tonlu ev dekorasyonu önerileri

Doğal tonların hakim olduğu bir ev dekorasyonu, hem sade hem de konforlu bir alan oluşturmanın yollarını sağlıyor. Natürel tonlarla şık bir ev dekorasyonu oluşturmak için, içeriğimiz içerisinde yer verdiğimiz dekorasyon modellerine yakından bakabilirsiniz.

Natürel renk cetveli, farklı dekorasyon stilleri oluşturmanız açısından geniş bir olanak sağlar. Hasır, eskitme deri, gibi pek çok stil, dekorasyonun ana temasına hizmet eder. Doğallık ve sadelik üzerine kurulu olan bu dekorasyonda amaç, derinlikli bir görüntünün oluştuğu konforu sağlamaktır. Bu dekorasyonu uygularken belirli pratik uygulamalara yönelebilirsiniz. Ton sür ton, bu anlamda en doğru pratik uygulamalardandır. Tek renk üzerine kurulacak olan bir dekorasyon, istenilen doğallığı yakalamanızı sağlar. Örneğin; sadece kahve üzerine yönelinmiş bir dekorasyon. Peki natürel tonlu dekorasyonlar nasıl uygulanır?

NATÜREL EV DEKORASYONU

ev dekorasyonu natürel

ev dekorasyonu natürel

Evinizde bir cephe seçecekseniz, bunu duvarlarınızda kullandığınız renklere göre yapmanız gerekir. Kullanacağınız renkler, dekorasyon stiliniz sebebiyle koyu ve sıcak olacaktır. Bu sayede, kuzey cephesini tercih edebilirsiniz.

ev planına göre dekorasyon

ev planına göre dekorasyon

Koyu tonların sert etkisini kırmak için, açık gri ve beyaz gibi renkleri kombinasyonda kullanabilirsiniz.

Renklerin gücüyle oluşturulan natürel tonlu etkisi, evler içerisinde daha ferah bir ortam oluşturulmasını sağlar. Aynı şekilde rahat bir ortam oluşturabilmek için de yumuşak yastıklı, büyük koltukları tercih edin. 

Dolap, konsol, vitrin gibi mobilyalar yerine açık raf sistemini kullanın. Bu sayede renk ve oturma gruplarıyla oluşturulan  ferah ve rahat ortamı, sürdürmüş olursunuz.

 

Karantinada izlenmesi gereken fantastik filmler

İLİŞKİLİ HABER

Karantinada izlenmesi gereken fantastik filmler

BİR YORUM YAPIN 0